OFICJALNIE: Warta Poznań z rekordem sprzedażowym

OFICJALNIE: Warta Poznań z rekordem sprzedażowym
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Rapid 1923

Jayson Papeau rozstał się definitywnie z Wartą Poznań i będzie kontynuował karierę w FC Rapid 1923.

Sprowadzenie przed rokiem francuskiego skrzydłowego z Amiens rozbudziło duże nadzieje w ekipie z województwa wielkopolskiego. 26-letni zawodnik nie okazał się jednak trafioną inwestycją, co pokazywał fakt, że zakończył on minione rozgrywki na dwóch zaliczonych asystach w 27 występach.

Ten niezbyt atrakcyjny dorobek nie przekreślił jednak szans Jaysona Papeau na kontynuowanie kariery w szeregach „Zielonych”. Z tego też powodu ofensywny gracz przepracował okres przygotowawczy do startu nowego sezonu i pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w przegranym meczu z Rakowem Częstochowa (0:1).

Niedługo później pojawiły się w mediach informacje o zbliżającym się coraz większymi krokami rozstaniu z francuskim piłkarzem, który przystał na zaproponowane mu warunki przez FC Rapid 1923.

Warta Poznań nie mogła przegapić takiej okazji u usiadła do rozmów z rumuńskim klubem, a te zakończyły się pełnym sukcesem w postaci ustalenia wysokości kwoty odstępnego za skrzydłowego za ponad 200 tysięcy euro. W ten sposób polska drużyna ustanowiła swój rekord sprzedażowy, ponieważ 26-latek dopiął w piątkowe popołudnie swoją przeprowadzkę do ekipy z Bukaresztu.

Papeau związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku i zadebiutuje w nowych barwach już w niedzielnym starciu przeciwko FCSB.

- Znam trenera drużyny, ponieważ jest legendarnym graczem. Znam też ten klub, ponieważ ma on za sobą wielką historii, a że ja pasjonuję się piłką nożną, to już go znałem, chociaż nie śledziłem jego wyników. Wiem też, że zakończymy te rozgrywki w pierwszej szóstce. Otrzymałem kilka filmów i mogę powiedzieć, że kibice sprawiają, że chce się tu grać i wygrywać - powiedział ósmy letni nabytek Rapidu po Paulu Iacobie, Florinie Ștefanie, Valentinie Costache, Andreiu Ciobanu, Codruțu Sandu, Damienie Dussaucie i Marko Dugandžiciu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Theo Hernández wyceniony. Trzeba słono zapłacić Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził Michał Probierz zainteresował się piłkarzem Puszczy Niepołomice. Jej trener potwierdził „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy