OFICJALNIE: Warta Poznań z rekordem sprzedażowym

OFICJALNIE: Warta Poznań z rekordem sprzedażowym
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FC Rapid 1923

Jayson Papeau rozstał się definitywnie z Wartą Poznań i będzie kontynuował karierę w FC Rapid 1923.

Sprowadzenie przed rokiem francuskiego skrzydłowego z Amiens rozbudziło duże nadzieje w ekipie z województwa wielkopolskiego. 26-letni zawodnik nie okazał się jednak trafioną inwestycją, co pokazywał fakt, że zakończył on minione rozgrywki na dwóch zaliczonych asystach w 27 występach.

Ten niezbyt atrakcyjny dorobek nie przekreślił jednak szans Jaysona Papeau na kontynuowanie kariery w szeregach „Zielonych”. Z tego też powodu ofensywny gracz przepracował okres przygotowawczy do startu nowego sezonu i pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w przegranym meczu z Rakowem Częstochowa (0:1).

Niedługo później pojawiły się w mediach informacje o zbliżającym się coraz większymi krokami rozstaniu z francuskim piłkarzem, który przystał na zaproponowane mu warunki przez FC Rapid 1923.

Warta Poznań nie mogła przegapić takiej okazji u usiadła do rozmów z rumuńskim klubem, a te zakończyły się pełnym sukcesem w postaci ustalenia wysokości kwoty odstępnego za skrzydłowego za ponad 200 tysięcy euro. W ten sposób polska drużyna ustanowiła swój rekord sprzedażowy, ponieważ 26-latek dopiął w piątkowe popołudnie swoją przeprowadzkę do ekipy z Bukaresztu.

Papeau związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku i zadebiutuje w nowych barwach już w niedzielnym starciu przeciwko FCSB.

- Znam trenera drużyny, ponieważ jest legendarnym graczem. Znam też ten klub, ponieważ ma on za sobą wielką historii, a że ja pasjonuję się piłką nożną, to już go znałem, chociaż nie śledziłem jego wyników. Wiem też, że zakończymy te rozgrywki w pierwszej szóstce. Otrzymałem kilka filmów i mogę powiedzieć, że kibice sprawiają, że chce się tu grać i wygrywać - powiedział ósmy letni nabytek Rapidu po Paulu Iacobie, Florinie Ștefanie, Valentinie Costache, Andreiu Ciobanu, Codruțu Sandu, Damienie Dussaucie i Marko Dugandžiciu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Legia Warszawa zastąpi Josué jej byłym gwiazdorem? „Warto monitorować tę sprawę” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” Ekspert nie ma wątpliwości w sprawie następcy Christophe'a Galtiera w PSG. „To jedyny szkoleniowiec, który może tam przetrwać” OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach OFICJALNIE: Niemcy bez gwiazdy w marcowych meczach Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Steven Gerrard znalazł nową pracę. Poza ławką trenerską [OFICJALNIE] Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Antonio Conte na wylocie z Tottenhamu Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Mateusz Bogusz odchodzi z Leeds United. Daleka przeprowadzka! Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Obrońca wypadł z kadry na mecze z Czechami i Albanią [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy