OFICJALNIE: Wenger zatrudniony przez FIFA

OFICJALNIE: Wenger zatrudniony przez FIFA fot. Arsenal
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: FIFA

Arsène Wenger został dzisiaj zaprezentowany jako nowy dyrektor FIFA ds. globalnego rozwoju piłki nożnej.

Doświadczony szkoleniowiec będzie odpowiedzialny głównie za nadzorowanie i napędzanie rozwoju piłki męskiej i kobiecej na całym świecie. 70-latek ma być również wiodącym autorytetem w kwestiach technicznych i pełnić ważną rolę m.in. w procesie podejmowania decyzji przez IFAB dotyczących potencjalnych zmian w przepisach gry.

- Niezwykle cieszę się z podjęcia tego wyzwania. Zarówno z powodu tego, że zawsze interesowałem się analizą piłki nożnej z szerszej perspektywy, jak i globalnego zasięgu misji FIFA jako organu zarządzającego światową piłką. FIFA jest zdeterminowana, by nieustannie rozwijać dyscyplinę. Wiem, że mogę przyczynić się do osiągnięcia tego celu i włożę w to całą moją energię - powiedział Wenger.

W zeszłym roku Francuz pożegnał się z Arsenalem, którego był menedżerem przez blisko 22 lata. Wcześniej prowadził również Nancy, AS Monaco oraz Nagoyę Grampus.

Po odejściu Wenger był łączony z wieloma klubami. Ostatnio wydawało się, że zostanie on trenerem Bayernu, ale dość szybko wyjaśniło się, że strony jednak nie nawiążą współpracy.

Można przypuszczać, że posada w FIFA, której władze długo kusiły Wengera, wyklucza objęcie przez niego nowej drużyny w najbliższym czasie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Martin Chudý odchodzi z Górnika Zabrze. W sumie trzy pożegnania [OFICJALNIE] Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka Christian Eriksen wyszedł ze szpitala. Wiadomość od Duńczyka José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… José Mourinho: Prawda o Edenie Hazardzie? Oto ona… Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Górnik Zabrze kontraktuje mistrza Polski. Mateusz Cholewiak dołączył do zespołu [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Legia Warszawa finalizuje ciekawy transfer ofensywnego pomocnika. Były reprezentant Portugalii [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie Wisła Kraków: Nici z transferu Ondráška? Czech ma wylądować w innym klubie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy