OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024

OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Western Sydney Wanderers

35-letni Marcelo w kolejnym sezonie będzie dalej występował w Western Sydney Wanderers.

Przygoda Marcelo z Wisłą Kraków nie była długa, bo trwała między 2008 a 2010 rokiem, ale Brazylijczyk dał się poznać jako postać wybijająca się na tle piłkarzy z Ekstraklasy. Po opuszczeniu naszego kraju środkowy obrońca był związany z PSV Eindhoven, Hannoverem 96, Beşiktaşem, Olympique'em Lyon i Bordeaux. W barwach dwóch ostatnich rozegrał 132 mecze w Ligue 1.

W połowie poprzedniego roku 35-latek trafił do Western Sydney Wanderers. Z miejsca został kapitanem zespołu i w obecnym sezonie rozegrał 19 spotkań w A-League. Jak się okazuje, jego przygoda z australijskim zespołem potrwa dłużej.

Kontrakt defensora został przedłużony na rozgrywki 2023/2024.

- Od czasu przybycia do nas Marcelo był integralną częścią klubu i chcielibyśmy podziękować mu za jego ogromny wkład do tej pory. To urodzony lider. Jesteśmy bardzo dumni, że poprowadzi drużynę przez kolejny sezon - powiedział dyrektor generalny klubu z Sydney Scott Hudson.

- Marcelo wielokrotnie pokazywał nam swoją pasję, miłość i - co najważniejsze - wiarę w projekt, który budujemy tutaj w Wanderers. Mamy szczęście, że jest u nas piłkarz i osoba takiego kalibru. Rozumiemy, że przeprowadzka na drugi koniec świata to ogromne poświęcenie i ryzyko, dlatego chciałbym osobiście podziękować jego rodzinie za zaangażowanie w tę podróż i wsparcie - przyznał trener drużyny Mark Rudan.

Aktualnie zajmuje ona trzecie miejsce w tabeli australijskiej ekstraklasy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy