OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening

OFICJALNIE: Wieczysta Kraków ma nowego trenera. Już dziś poprowadzi pierwszy trening fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: KS Wieczysta Kraków

Ostatnie doniesienia zostały potwierdzone. Wieczysta Kraków ogłosiła zatrudnienie Wojciecha Łobodzińskiego w miejsca Dariusza Marca. Nowy trener niezwłocznie weźmie się do pracy.

Pracujący do niedawna w Ekstraklasie Wojciech Łobodziński rozpoczyna nową przygodę w karierze. 40-latek, który do tej pory w trenerskiej karierze był związany tylko z Miedzią Legnica, został ogłoszony nowym szkoleniowcem trzecioligowej Wieczystej Kraków.

Klub z Małopolski wcześniej poinformował o zwolnieniu Dariusza Marca, pracującego przy ulicy Chałupnika od września bieżącego roku. Podczas swojej krótkiej kadencji 53-latek zanotował solidne wyniki (dziewięć zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki), co nie zaspokoiło wysokich oczekiwań właściciela Wojciecha Kwietnia.

Krzesełko trenerskiej Wieczystej jest ostatnio gorące. Krakowska ekipa celuje bardzo wysoko, a tych aspiracji, zdaniem zarządu, nie był w stanie spełnić Marzec.

Następcą 53-latka został młodszy o trzynaście lat Wojciech Łobodziński. 

Emerytowany reprezentant Polski urodzony w Bydgoszczy od października minionego roku przebywał na bezrobociu.

Celem pozostawionym przed 40-latkiem jest oczywiście awans do drugiej ligi. Na ten moment „Zółto-Czarni” tkwią na podium rozgrywek, wyprzedzając punktem Avię Świdnik i Stal Stalową Wolę.

Łobodziński niezwłocznie zabierze się do pracy. Jeszcze dzisiaj szkoleniowiec, który na poziomie Ekstraklasy przepracował jedenaście spotkań, poprowadzi pierwszy trening z nowymi podopiecznymi.

W roli trenera Wieczystej Kraków zadebiutuje już w najbliższą sobotę w domowym starciu z Orlętami Radzyń Podlaski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach OFICJALNIE: Brentford ma nowego, klasowego bramkarza. David Raya z hitowym transferem nawet na dniach Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Legia Warszawa: Maik Nawrocki zmieni latem klub?! Trzy potencjalne kierunki transferu Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy