OFICJALNIE: Wielka oferta za Manchester United. „Chcemy, by ten klub był uznawany za największy na świecie”

OFICJALNIE: Wielka oferta za Manchester United. „Chcemy, by ten klub był uznawany za największy na świecie” fot. shana espinoza / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: Jassim Bin Hamad Al Thani

Manchester United wkrótce powinien mieć nowego właściciela. Złożenie swojej propozycji kupna 100% akcji potwierdził Jassim Bin Hamad Al Thani.

„Chcemy przywrócić klub do jego dawnej chwały tak na boisku, jak i poza nim, i - ponad wszytko - umieścić kibiców w centrum Manchesteru United raz jeszcze” - czytamy.

„Propozycja nie zakłada jakiegokolwiek zadłużenia - płynie od Nine Two Foundation, należącej do szejka Jassima. W jej skład wchodzą nie tylko inwestycje w drużyny piłkarskie, ale też w obiekty treningowe, stadion i szerszą infrastrukturę, kibiców oraz społeczność wokół klubu.

Wizją oferty jest to, by Manchester United był znany z piłkarskiej doskonałości i uznawany za największy klub na świecie” - podkreślono.

44-letni Jassim bin Hamad Al Thani jest synem Hamada bin Khalify, emira Kataru do 2013 roku, a bratem Tamima, obecnego władcy arabskiego państwa.

Spełnia się między innymi w roli prezesa Qatar Islamic Bank, największego banku w Katarze.

Studiował w Wielkiej Brytanii w Royal Military Academy Sandhurst, wówczas ponoć rozpoczęło się też jego kibicowanie drużynie z Old Trafford.

Jako że propozycja nie płynie od Qatar Sports Investments, na poziomie Ligi Mistrzów nie powstanie konflikt interesów z Paris Saint-Germain.

Spekuluje się, że rodzina Glazerów dostałaby od Katarczyków około 4,5 miliarda funtów, jednak trzeba pamiętać, że w grze pozostają też Saudyjczycy i Jim Ratcliffe, jeden z najbogatszych Brytyjczyków.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego FC Barcelona z rozpaczliwą prośbą do Lionela Messiego Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Real Madryt już wie, co z przyszłością Karima Benzemy Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Legia Warszawa ma nieoszlifowany diament, a Kosta Runjaić chce dać mu szansę Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?” Utalentowany skrzydłowy Lecha Poznań zachwycił. „Czyżby kolejny wielki talent?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy