OFICJALNIE: Wielki powrót Klaassena

OFICJALNIE: Wielki powrót Klaassena
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ajax

Ajax sfinalizował transfer Davy’ego Klaassena.

Niezbyt udana przygoda z Evertonem doprowadziła do zmiany klubu przez holenderskiego zawodnika. W Niemczech wiodło mu się zdecydowanie lepiej, o czym świadczy 81 występów podczas nieco ponad dwóch lat gry w Werderze Brema. W tym czasie środkowy pomocnik strzelił 16 bramek i zanotował 13 asyst, a nierzadko pełnił również rolę kapitana drużyny.

Dziś, po 36 miesiącach, 27-latek wraca na „stare śmieci”. Davy Klaassen dołączył do Ajaksu, w którym rozegrał jak dotąd 180 spotkań. Kontrakt został zawarty do połowy 2024 roku i od teraz będzie on występował w koszulce z numerem 6.

16-krotny reprezentant „Oranje” kosztował amsterdamczyków 11 milionów euro jako kwota podstawowa i następne trzy miliony w formie bonusów. Sumarycznie jest to zatem jeden z największych transferów w dziejach „Synów Bogów”.

Holender w zespole Erika ten Haga ma wypełnić lukę powstałą po odejściu do Manchesteru United Donny’ego van de Beeka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy