OFICJALNIE: Wielki powrót Klaassena

OFICJALNIE: Wielki powrót Klaassena
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ajax

Ajax sfinalizował transfer Davy’ego Klaassena.

Niezbyt udana przygoda z Evertonem doprowadziła do zmiany klubu przez holenderskiego zawodnika. W Niemczech wiodło mu się zdecydowanie lepiej, o czym świadczy 81 występów podczas nieco ponad dwóch lat gry w Werderze Brema. W tym czasie środkowy pomocnik strzelił 16 bramek i zanotował 13 asyst, a nierzadko pełnił również rolę kapitana drużyny.

Dziś, po 36 miesiącach, 27-latek wraca na „stare śmieci”. Davy Klaassen dołączył do Ajaksu, w którym rozegrał jak dotąd 180 spotkań. Kontrakt został zawarty do połowy 2024 roku i od teraz będzie on występował w koszulce z numerem 6.

16-krotny reprezentant „Oranje” kosztował amsterdamczyków 11 milionów euro jako kwota podstawowa i następne trzy miliony w formie bonusów. Sumarycznie jest to zatem jeden z największych transferów w dziejach „Synów Bogów”.

Holender w zespole Erika ten Haga ma wypełnić lukę powstałą po odejściu do Manchesteru United Donny’ego van de Beeka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy