OFICJALNIE: Wielki powrót Williana

OFICJALNIE: Wielki powrót Williana fot. Focus Images / MB Media / Pressfocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corinthians

Willian rozstał się z Arsenalem, by chwilę później dopiąć szczegóły swojego powrotu do Corinthians.

Od dłuższego czasu zapowiadało się na to, że Willian opuści Arsenal. W poniedziałek stało się to faktem i umowa z Brazylijczykiem została rozwiązana dwa lata przed jej upłynięciem.

Ponadto angielskie media informowały, że zawodnik postanowił zrzec się gaży, który przysługiwała mu za najbliższe 24 miesiące. W tym przypadku to bardzo dobra wiadomość dla Arsenalu, bo mowa o oszczędności rzędu 20,5 miliona funtów.

Pomimo tego, że 33-latka chętnie przygarnęłoby wiele ekip z topowych lig, on postanowił już wrócić do ojczyzny. Skusił go klub, gdzie stawiał pierwsze kroki, a więc Corinthians.

Willian przenosi się do ekipy, z której trafił na Stary Kontynent, w ramach wolnego transferu. Umowa będzie ona ważna do 31 grudnia 2023 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Doświadczony skrzydłowy dołączył do Arsenalu dwanaście miesięcy temu na zasadzie wolnego transferu z Chelsea. Od tamtej pory wystąpił w 37 spotkaniach londyńskiego zespołu. W tym czasie zdobył jednego gola oraz zanotował siedem asyst.

Po 18 kolejkach ligi brazylijskiej nowy-stary klub Williana plasuje się w tabeli na szóstym miejscu z dorobkiem 27 punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy