OFICJALNIE: „Wietnamski Messi” zagra we Francji. Ogromne zainteresowanie transferem

OFICJALNIE: „Wietnamski Messi” zagra we Francji. Ogromne zainteresowanie transferem fot. Pau FC
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Pau FC

Nguyễn Quang Hải po wypracowaniu sobie statusu gwiazdy absolutnej we Wietnamie rusza na podbój Europy, wiążąc się z francuskim Pau FC. Od momentu ogłoszenia transferu klub zanotował znaczny wzrost obserwujących na portalach społecznościowych.

25-letni Quang Hải większość swojej dotychczasowej kariery spędził, broniąc barw macierzystego Hanoi FC. W stołecznej ekipie filigranowy pomocnik wyrobił sobie status gwiazdy, pomagając jej znacznie w odnoszeniu sukcesów.

Na wietnamskich boiskach wygrał wszystko. Trzykrotnie podnosił trofeum za mistrzostwo i Superpuchar kraju, dwukrotnie za Puchar, a dodatkowo odegrał istotną rolę w zdobyciu przez reprezentację „Złotych Gwiazd” Mistrzostwa Południowo-Wschodniej Azji w 2018 roku.

Zawodnik z Półwyspu Indochińskiego nie poprawi, przynajmniej jak na razie, osiągnięć na ojczystej ziemi, gdyż zdecydował się rozpocząć europejski rozdział w karierze.

25-latek związał się dwuletnią umową ze średniakiem Ligue 2 – Pau FC. Ruch ten wywołał niemałe poruszenie wśród licznych sympatyków azjatyckiego piłkarza, co objawiło się znacznym zwiększeniem internetowych zasięgów klubu z pirenejskiego miasteczka.

Od momentu ogłoszenia współpracy z 42-krotnym reprezentantem Wietnamu profil „ Les Béarnais” na Facebooku przeżywa istne oblężenie, zwiększając swoją liczbę obserwujących o ponad 250 tysięcy aż do obecnego poziomu około 275 000 - nie trzeba tłumaczyć, że większość z nich to rodacy Nguyễna Quang Hảia.

Zauważalny wzrost zainteresowania ekipą z Pau nastąpił także na Instagramie. Przed angażem „wietnamskiego Messiego” posty na klubowym profilu gromadziły średnio niecały tysiąc reakcji - teraz dobiją do kilkunastu tysięcy.

Oficjalna sprzedaż koszulek Pau FC jeszcze nie ruszyła, ale już raczej można przewidzieć, czyje nazwisko będzie sprzedawać się najczęściej.

Pozostaje nam tylko czekać na boiskowe popisy wietnamskiej gwiazdy, która wedle przekazów ma być niezwykle kreatywnym i technicznym piłkarzem. Włodarze nowego pracodawcy 25-latka mogą jednak już teraz uśmiechać się pod nosem, myśląc o profitach, jakie ten egzotyczny ruch może im przynieść.

Na razie Quang Hải przygodę z Pau rozpoczął od bramki w nieoficjalnym debiucie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” OFICJALNIE: Toni Kroos zmienił zdanie. „Moja kariera zakończy się latem po Mistrzostwach Europy” Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Piotr Zieliński z poruszającym listem pożegnalnym do kibiców Napoli Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Ederson może opuścić Manchester City! Jest chętny Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Agent potwierdza zainteresowanie Benjaminem Šeško. Wykluczył jeden kierunek. „Nie zrobi tego. Przynajmniej nie teraz” Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun 7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy Raków Częstochowa zainteresowany piłkarzem spadkowicza z Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy