OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby

OFICJALNIE: Wilczek odchodzi z Brøndby fot. FotoPyk
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Brondby

Kamil Wilczek zmienia barwy na Götzepe SK. Brøndby poinformowało, że Polak dostał zgodę na wyjazd do Turcji w celu dogrania szczegółów kontraktu indywidualnego, po tym jak kluby dogadały się w sprawie kwoty odstępnego.

- Za osiągnięcia w barwach Brøndby Kamil jak nikt inny zasługiwał na sportową i finansową szansę na ostatnim etapie kariery. Kamil na zawsze zostanie w naszych sercach i historii. Zmiana zapewni nam też istotny zysk finansowy, który będziemy mogli ponownie zainwestować, dzięki czemu czas Kamila w Brøndby stanie się przykładem, jak zapewniamy klubowi rozwój - powiedział Carsten Jensen, dyrektor sportowy duńskiego klubu.

Nie znamy jeszcze szczegółów porozumienia między Turkami a Duńczykami, ale słowa działacza wskazują, że mowa o kilku milionach euro.

To kolejny ważny piłkarz, który odchodzi z Brøndby tej zimy. Wcześniej Hany Mukhtar przeniósł się do Nashville SC, a Dominik Kaiser do Hannoveru 96.

Wszystko przez słabą sytuację finansową Brøndby, które musi szukać tańszych opcji wobec dużych długów.

31-letni Wilczek trafił do Danii w 2016 roku z włoskiego Carpi. Błyskawicznie wskoczył na wysoki poziom, stając się jedną z największych gwiazd drużyny. Jego łączny bilans dla Brøndby to 163 mecze, 92 bramki, 25 asyst. Ale najlepsze statystyki notuje w trwającym sezonie - w 18 meczach Superligaen strzelił 17 bramek i zaliczył trzy asysty.

Göztepe S.K. zajmuje obecnie ósmą lokatę w tabeli ligowej, a do miejsca gwarantującego udział w europejskich pucharach traci osiem punktów.

Wilczek w przeszłości grał też w Piaście Gliwice, Zagłębiu Lubin i GKS-ie 1962 Jastrzębie. Na koncie ma trzy występy w reprezentacji Polski.

Umowa napastnika w Danii obowiązywała do 30 czerwca 2021 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki OFICJALNIE: Najdroższy Uzbek w historii piłki FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków FIFA 21: Pierwsza drużyna tygodnia FUT. Doceniono trzech Polaków AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A AC Milan z małym hitem transferowym. OFICJALNIE: Jens Petter Hauge przenosi się do Serie A Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Chiesa bardzo blisko hitowego transferu. Wygląda na to, że wreszcie się uda Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Neymar i Álvaro González uniknęli kary. OFICJALNIE: Zaskakująca decyzja Komisji Dyscyplinarnej Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Manchester United prowadzi rozmowy z Barceloną. Anglicy chcą Ousmane'a Démbélé Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro Bayern Monachium wytypował ewentualnego zmiennika Lewandowskiego. Jeśli chce go pozyskać, musi wyłożyć nawet ponad 40 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy