OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października

OFICJALNIE: Wilshere wreszcie znalazł klub. Bez pracodawcy pozostawał od 5 października fot. AFC Bournemouth
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: AFC Bournemouth

Jack Wilshere związał się z AFC Bournemouth umową do końca trwającego sezonu.

Do klubu Championship przychodzi na zasadzie wolnego transferu, gdyż 5 października rozwiązał umowę z West Hamem United. Potem wiązano go między innymi z przeprowadzką do szkockiego Rangers FC, jednak nie udało się sfinalizować rozmów.

Bournemouth nie sprowadził 29-letniego środkowego pomocnika w ciemno, gdyż trenował on z pierwszym zespołem od końca grudnia. Celem miało być utrzymanie formy meczowej, jednak, najprawdopodobniej wobec braku lepszych propozycji, skończyło się krótkoterminowym kontraktem. Dodatkowo Wilshere w ekipie „Wisienek” grał już w sezonie 2016/2017 na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu.

Wychowanek Arsenalu przynosi do Bournemouth ogromne doświadczenie z Premier League - 182 mecze, w których strzelił osiem bramek i zanotował 21 asyst. Szansę debiutu w Championship dostanie dopiero teraz.

34-krotny reprezentant Anglii borykał się podczas swojej kariery z wieloma urazami, teraz ma jednak nadzieję na szybki powrót do formy i latem do Premier League. Być może uda mu się to nawet z samym Bournemouth, gdyż zespół ten zajmuje obecnie trzecią lokatę w tabeli ligowej i do drugiej Swansea City traci zaledwie cztery punkty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy