OFICJALNIE: Wisła Kraków szaleje po zamknięciu okienka. Nowy napastnik!

OFICJALNIE: Wisła Kraków szaleje po zamknięciu okienka. Nowy napastnik!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Wisła Kraków

Denys Bałaniuk został nowym zawodnikiem Wisły Kraków.

Ukraiński napastnik związał się z krakowskim klubem umową do 30 czerwca 2019 roku z opcją jej przedłużenia o kolejne 24 miesiące.


Jedynym dotychczasowym klubem w seniorskiej karierze 20-latka było rodzime Dnipro. Bałaniuk trafił do niego w 2012 roku, by po jakimś czasie awansować do pierwszego zespołu. Większość spotkań, jakie rozegrał w jego barwach, przypadło na poprzedni sezon. W jego trakcie młody piłkarz strzelił cztery gole i zaliczył asystę w 25 spotkaniach ukraińskiej ekstraklasy.


Nowy zawodnik Wisły jest młodzieżowym reprezentantem Ukrainy. Do tej pory grał on w kadrach U-17, U-19 i U-21.


Bałaniuk, który w Krakowie będzie występował z numerem 71 na koszulce, jest trzecim wzmocnieniem „Białej Gwiazdy” przeprowadzonym po zamknięciu okienka transferowego. Nieco wcześniej Wisła potwierdziła już pozyskanie Víctora Péreza i Marko Kolara. Ten drugi, podobnie jak Ukrainiec, jest napastnikiem.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy