OFICJALNIE: Władze Espanyolu bojkotują derby Barcelony przez... Roberta Lewandowskiego

OFICJALNIE: Władze Espanyolu bojkotują derby Barcelony przez... Roberta Lewandowskiego fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Espanyol

Władze Espanyolu poinformowały o bojkocie spotkania derbowego przeciwko FC Barcelonie. Ma to związek z zawieszeniem kary Roberta Lewandowskiego.

W listopadowym meczu FC Barcelony z Osasuną Robert Lewandowski obejrzał dwie żółte kartki i dlatego musiał przedwcześnie opuścić plac gry. Polak dodatkowo wykonał wówczas pewien gest, który został odebrany jako obraźliwy wobec arbitra Jesúsa Gil Manzano.

Hiszpańska federacja w związku z tym postanowiła zawiesić napastnika na trzy spotkania.

Od tamtej pory kataloński klub próbował różnych ścieżek odwołań, ale na niewiele się to zdawało. Niespodziewanie jednak w piątek ukazała się wiadomość, że 34-latek jednak będzie mógł zagrać. Centralny Sąd do spraw Spornych orzekł bowiem zawieszenie dyskwalifikacji.

To mocno nie przypadło do gustu władzom Espanyolu, które najpierw wydały komunikat, wyrażający dezaprobatę, by następnie zapowiedzieć bojkot sobotniego spotkania derbowego.

„W poczuciu niesprawiedliwości i żalu wobec oceny Centralnego Sądu do spraw Spornych oraz biorąc pod uwagę niebezpieczny precedens dla uczciwości zawodów, jaki stanowi ta decyzja, nasz klub zdecydował, że zarząd nie pojawi się na Spotify Camp Nou.

To absolutnie szkodliwy precedens tak dla kibiców LaLigi, jak i wszystkich klubów, które uczestniczą w rozgrywkach. Tak samo niezrozumiała jest decyzja w kwestii naszych kibiców. Apelujemy do organizatorów, by bronić interesów klubu i fanów. Warto przeanalizować w tym miejscu konsekwencje, jakie niesie za sobą takie postępowanie.

Skoro nasi fani nie będą mogli kupować na własną rękę biletów na mecz derbowy, już teraz obiecujemy, że przy okazji rewanżu odpłacimy się tym samym. Jutro jeszcze bardziej, niż kiedykolwiek, postaramy się o komplet punktów” - czytamy.

Początek sobotniego meczu Barcelony z Espanyolem o 14:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy