Oficjalnie: Wojciechowski kandydatem na prezesa PZPN

Oficjalnie: Wojciechowski kandydatem na prezesa PZPN fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: PAP

Józef Wojciechowski będzie kandydował na stanowisko prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Były właściciel Polonii Warszawa do ostatniej chwili zastanawiał się nad swoim udziałem w wyborach, lecz ostatecznie złożył odpowiednie dokumenty przed północą, czyli ostatecznym terminem zgłaszania kandydatów. Tym samym Wojciechowski stanie do rywalizacji o fotel prezesa PZPN z obecnie piastującym to stanowisko Zbigniewem Bońkiem.

Aktualnie trwa procedura weryfikacji złożonych dokumentów. Możliwość udziału w wyborach mieli tylko ci kandydaci, którym udało się zdobyć przynajmniej 15 rekomendacji udzielanych przez kluby z Ekstraklasy, pierwszej ligi i wojewódzkie ZPN-y. Wojciechowski otrzymał ich 16. Swoje poparcie wyrazili między innymi Radosław Majdan i Zdzisław Kręcina.

Przepisy wymagają, by kandydaci na prezesa PZPN pracowali w strukturach związku piłkarskiego. Wojciechowski od kilku lat nie zajmował się piłką nożną, lecz uporał się z tym problemem i został zgłoszony jako działacz Stali Rzeszów.

Zjazd delegatów PZPN odbędzie się 28 października.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Były zawodnik Wisły Kraków mistrzem MLS. W finale pokonał Polaka [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Sebastian Szymański superstar. Golazo w wielkich derbach Turcji [WIDEO] Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Thomas Tuchel po porażce 1:5. „Nie można mówić o wszystkim źle. Ten wynik jest dziwny” Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Mecz Lechii Gdańsk z Chrobrym Głogów przerwany. „To jest, kur**, głupota” [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Piękna akcja bramkowa Realu Madryt. I co za odpowiedź [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Bayern Monachium na deskach. Dostał lanie od Eintrachtu Frankfurt [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO] Piłkarz Górnika Zabrze zaskoczył. „Myślałem już, że okaże się niewypałem” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy