OFICJALNIE: Wout Weghorst ciekawie zaprezentowany w nowym klubie [WIDEO]

2023-08-09 10:56:10; Aktualizacja: 10 miesięcy temu
OFICJALNIE: Wout Weghorst ciekawie zaprezentowany w nowym klubie [WIDEO] Fot. FotoPyK
Filip Hołdakowski
Filip Hołdakowski Źródło: TSG Hoffenheim

Wout Weghorst po raz kolejny został wypożyczony z Burnley. Przyszły sezon rozegra w barwach Hoffenheim.

Holenderski napastnik miał problemy, by ponownie odnaleźć się w zespole „The Clarets”. Klub zakupił go zimą 2022 roku, lecz zaledwie pół roku później pożegnał się z Premier League. W rezultacie Weghorst był dwukrotnie wypożyczany. Pierwszą część ubiegłego sezonu spędził w Beşiktaşie, a drugą w Manchesterze United.

Premier League to jednak nie klimat Holendra, o czym przekonaliśmy się podczas ostatnich dwóch sezonów. Po powrocie do Burnley 31-latek próbował jeszcze wkraść się w łaski Vincenta Kompany'ego, ale ostatecznie zapadła decyzja o jego ponownym wypożyczeniu. Skorzystało na niej Hoffenheim, którego pozyskało go na cały najbliższy sezon. 

„Niebiescy” w minionych rozgrywkach Bundesligi do końca nie mogli być pewni utrzymania. W klubie liczą teraz na znacznie lepszy sezon, a więc podpisano już pięciu nowych zawodników. Ponad 12 milionów euro zapłacono za Attilę Szalaia z Fenerbahçe. Oprócz niego pozyskano Mariusa Bültera z Schalke, Juliana Justvana z Paderborn, Floriana Grillitscha z Ajaksu Amsterdam. 

Piątym nabytkiem Hoffenheim w tym okienku został Wout Weghorst. W mediach społecznościowych klubu przywitano go specjalnym wideo.

Hoffenheim zakończyło letni okres przygotowawczy porażką 1:2 w sparingu przeciwko Fulham. W najbliższym czasie czeka ich spotkanie pierwszej rundy DFB Pokal przeciwko VfB Lübeck, a następnie inauguracja sezonu Bundesligi. 19 sierpnia „Niebiescy” podejmą u siebie Freiburg.