2024-10-27 20:24:44; Aktualizacja: 1 godzina temu
OFICJALNIE: Wygrana w Płocku, a teraz świetna informacja. Kontrakt gracza Wisły Kraków przedłużony Fot. Kurt Desplenter/Belga/SIPA USA/PressFocus
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Wisła Kraków

Wisła Kraków po niedzielnym zwycięstwie z Wisłą Płock poinformowała, że kontrakt Mariusza Kutwy uległ automatycznemu przedłużeniu w związku z rozegraniem przez niego odpowiedniej liczby minut. Umowa młodzieżowca obowiązuje teraz do 30 czerwca 2027 roku.

Wisła Kraków bardzo dobrze radzi sobie dotychczas za kadencji Mariusza Jopa. 46-letni szkoleniowiec na początku swojej pracy poprowadził zespół do czterech zwycięstw z rzędu.

„Białą Gwiazdę” zatrzymał dopiero we wtorek Górnik Łęczna, jednak urzędujący triumfator Pucharu Polski zaledwie kilka dni później wrócił na odpowiednią ścieżkę, pokonując na wyjeździe Wisłę Płock (3:1).

Przy okazji tego starcia na środku obrony w duecie z Wiktorem Biedrzyckim zagrał Mariusz Kutwa. 20-latek to nominalny defensywny pomocnik, lecz teraz Jop postanowił przesunąć go do formacji defensywnej.

Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. 20-latek zanotował udane zawody, zbierając wiele pochlebnych opinii po ostatnim gwizdku arbitra.

Tymczasem okazuje się, że nie jest to dla niego koniec świetnych informacji.

Wisła Kraków poinformowała bowiem, że kontrakt młodzieżowca po spełnieniu wymogów formalnych, obejmujących rozegranie odpowiedniej liczby minut, został automatycznie przedłużony do 30 czerwca 2027 roku.

Obecny sezon w wykonaniu Mariusza Kutwy to dotychczas 14 występów i asysta we wszystkich rozgrywkach łącznie dla pierwszego zespołu „Białej Gwiazdy”