OFICJALNIE: Wymiana Herthy i Augsburga

OFICJALNIE: Wymiana Herthy i Augsburga fot. 360b / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hertha | Augsburg

Marco Richter zamienił Augsburg na Herthę. W odwrotnym kierunku powędrował natomiast Arne Maier.

Trener Herthy Pál Dárdai miał problem z obsadzeniem pozycji skrzydłowego. Niedawno w Pucharze Niemiec z przymusu na tej pozycji grać musiał nominalny napastnik Stevan Jovetić.

Działacze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i w poniedziałkowe popołudnie sfinalizowano transfer nowe gracza. Do zespołu dołączy Marco Richter.

Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio przenosi się do tej ekipy z Augsburga w ramach transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Kwota samej transakcji wyniosła natomiast nieco ponad siedem milionów euro. Jest on tym samym czwartej najdrożej sprzedanym graczem w historii klubu. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji od kilku lat dzierży Abdul Rahman Baba.

W sierpniu 2015 roku Ghańczyk trafił na Stamford Bridge za kwotę 26 milionów euro.

Wracając jednak do Richtera, to rozegrał on w poprzednim sezonie łącznie 30 meczów. W tym czasie zdobył cztery gole i zanotował taką samą liczbę asyst. Jego dużym atutem jest fakt, że poza oboma skrzydłami może grać też na środku ataku.

Odwrotną do 23-latka drogę przebył natomiast jego rodak Arne Maier. On podobnie, jak i Richter uczestniczył niedawno w Igrzyskach Olimpijskich i natychmiast po powrocie zmienił barwy.

Środkowy pomocnik przenosi się do Augsburga w ramach wypożyczenia do 30 czerwca 2022 roku. Porozumienie zawiera jednak opcję wykup, ale szczegóły nie są znane.

Maier spędził poprzedni sezon na zasadzie transferu czasowego w Arminii Bielefeld. Tam zanotował 16 występów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] Klubowe Mistrzostwa Świata: Składy na Flamengo - Al-Hilal [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy