OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii

OFICJALNIE: Yaya Sanogo podpisał kontrakt z nowym klubem. Wrócił do Anglii fot. photoyh / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Huddersfield Town

Yaya Sanogo będzie występował w Huddersfield Town.

28-letni napastnik przeszedł do angielskiego klubu na zasadzie wolnego transferu, wiążąc się z nim kontraktem ważnym do 30 czerwca 2021 roku.

Francuz jest wychowankiem Auxerre, z którego w 2013 roku trafił do Arsenalu. Jego przygoda z „Kanonierami” trwała cztery lata. W tym czasie ich władze wypożyczały zawodnika do Crystal Palace, Ajaksu oraz Charlton Athletic. W koszulce samego Arsenalu zdążył rozegrać on 20 meczów, notując jedno trafienie i dwie asysty.

W 2017 roku Sanogo na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Toulouse i jego barwy reprezentował do końca rozgrywek 2019/2020. W trzech kolejnych sezonach notował odpowiednio: sześć, trzy i trzy gole w Ligue 1.

Teraz Sanogo wraca do Anglii. Jego nowa drużyna rywalizuje w Championship. Huddersfield z dorobkiem 36 punktów zajmuje dziewiętnaste miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy