OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı w Lille. Klubowy rekord transferowy!

OFICJALNIE: Yusuf Yazıcı w Lille. Klubowy rekord transferowy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lille OSC | France Football

Lille OSC sfinalizowało transfer Yusufa Yazıcıego, przy okazji dokonując największego zakupu w swojej historii.

Po tym jak Arsenal zobligował się do przelania na konto wicemistrza Francji 80 milionów euro za Nicolasa Pepe, LOSC mogło w pełni zaangażować się w negocjacje z Trabzonsporem, który za swojego zawodnika początkowo żądał 20 milionów euro. Ostatecznie jednak udało się zbić tę kwotę, co i tak nie przeszkodziło przedstawicielowi Ligue 1 w pobiciu swojego dotychczasowego rekordu transferowego.

Dwa lata temu Lille wydało na angaż Thiago Maii 14 milionów euro, a dzisiaj, po uzgodnieniu warunków transakcji z Turkami, Yusuf Yazıcı przenosi się nad Sekwanę za 16,5 miliona euro (a w odwrotnym kierunku wędruje Edgar Ié). Dodajmy, że dla tureckiej ekipy oznacza to także największy dochód z tytułu sprzedaży pojedynczego gracza. Media znad Bosforu podają, że „Bordowo-Niebiescy” zapewnili sobie 20% od kwoty przyszłego transferu z udziałem 22-latka obdarzonego niebanalną techniką.  

Ofensywny pomocnik, który może również operować w okolicach linii środkowej boiska, a i gra na pozycji prawego pomocnika nie sprawia mu problemu, z nowym klubem podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

Wychowanek Trabzonsporu ma za sobą solidną kampanię, podczas której w 34 meczach zdobył cztery bramki, a przy kolejnych trzech asystował. 22-latek o doskonałych warunkach fizycznych (185 centymetrów wzrostu) to 14-krotny reprezentant Turcji, który w Lille będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy