OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO]

OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] fot. Manuel Bonke [Twitter]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Kerry Hau [Twitter] | Sky

Bayern Monachium po wymagającym spotkaniu pokonał 1. FC Köln. Zwycięstwo okupił stratą Kinsgleya Comana, który doznał poważnie wyglądającej kontuzji. Sytuacja nie prezentuje się najlepiej.

Bayern Monachium przedłużył złudne nadzieje o mistrzostwie Niemiec, wygrywając z 1. FC Köln. Nie było to z pewnością gładkie zwycięstwo. Do 65. minuty na Allianz Arena nie padła żadna bramka.

Dopiero próba z dystansu Raphaëla Guerreiro wyprowadziła Bawarczyków na prowadzenie. Drugie trafienie to już zasługa Thomasa Müllera. Trzeba jednak przyznać, że podopieczni Thomasa Tuchela nie zanotowali dobrych zawodów.

Do końca na murawie nie mógł przebywać Kingsley Coman.

Francuski skrzydłowy po jednym ze starć z rywalem runął na murawę, łapiąc się w okolicach prawego przywodziciela. Ból był na tyle mocny, iż niezbędna była interwencja sztabu medycznego. W towarzystwie medyków zszedł do tunelu, nie stawiając ciężaru na obolałej nodze.

Kerry Hau donosi, że Coman musiał następnie niezwłocznie udać się do szpitala. Sytuacja wygląda bardzo poważnie.

Reprezentantowi Francji grozi dłuższa przerwa, co potwierdził dyrektor sportowy Bayernu.

- Przejdzie dodatkowe badania. To nie jest dobry znak. Mamy nadzieję, że nie będzie nieobecny przez kilka miesięcy - powiedział wyraźnie przygnębiony Christoph Freund.

W końcu nadszedł oficjalny komunikat.

„Kingsley Coman będzie nieobecny w Bayernie przez kilka tygodni. Ofensywny zawodnik doznał kontuzji wiązki mięśni prawego przywodziciela w sobotnim meczu Bundesligi u siebie z 1. FC Köln. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez zespół medyczny Bayernu Monachium. Coman doznał kontuzji podczas ostatniej akcji w polu karnym Kolonii bez żadnego sprzeciwu i w 50. minucie musiał zostać zmieniony” - czytamy na stronie klubu.

„Bild” donosi, że przerwa ma potrwać sześć tygodni, co oznacza koniec sezonu dla piłkarza z Paryża.

Kariera Comana jest naszpikowana kontuzjami. W bieżącej kampanii z powodu problemów zdrowotnych pauzował już przed ponad 70 dni.

Za dwa miesiące ruszają Mistrzostwa Europy, co dodatkowo nakłada presję na 27-latku, który mógł liczyć na powołanie Didiera Deschampsa. 

Pozostaje zatem czekać na wyniki kompleksowych badań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy