OFICJALNIE: Złe wieści dla Milanu. Długa przerwa obrońcy

OFICJALNIE: Złe wieści dla Milanu. Długa przerwa obrońcy
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AC Milan

AC Milan poinformował, że Mattia Caldara przeszedł badania, które nie przyniosły optymistycznej diagnozy.

24-latek nie ma łatwego startu w obecnym sezonie. Przygotowywał się do niego jeszcze w Juventusie, w którym miał w niedalekiej przyszłości tworzyć duet defensorów z Daniele Ruganim, lecz nadarzająca się okazja zmusiła klub do oddania go w ramach rozliczenia za Leonardo Bonucciego. W Milanie do tej pory miał problemy z wywalczeniem miejsca w składzie, a do tego przytrafił mu się ostatnio uraz. Po jego wyleczeniu Caldara po raz kolejny doznał kontuzji, tym razem jednak znacznie poważniejszej.

Trener Gennaro Gattuso stwierdził niedawno, że spodziewa się dłuższej przerwy zawodnika i najnowsze wyniki badań to potwierdzają. Gracz pechowo doznał dwóch urazów, które wymagają dłuższej rekonwalescencji.

Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że Caldara podczas jednej z ostatnich sesji treningowych uszkodził ścięgno Achillesa. Zostało ono częściowo naderwane Ponadto, naderwane zostało również połączenie mięśniowo-ścięgnowe przy mięśniu brzuchatym łydki prawej nogi.

Klub informuje, że przez najbliższe trzy tygodnie piłkarz będzie znajdował się pod stałą opieką i obserwacją lekarzy. W tym czasie przeprowadzane będą kolejne testy i konsultacje, które mają na celu określenie najlepszej formy rehabilitacji oraz przewidzenie planowego terminu powrotu do gry.

Na ten moment wieści nie są zbyt optymistyczne. Lekarze spodziewają się, że leczenie kontuzji zajmie co najmniej trzy miesiące.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy