OFICJALNIE: Znamy trzeciego spadkowicza z Ekstraklasy

2024-05-25 19:29:08; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Znamy trzeciego spadkowicza z Ekstraklasy Fot. Michal Kosc / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

To już pewne - w nowym sezonie w Ekstraklasie nie będzie rywalizowała Warta Poznań.

Dwóch spadkowiczów z Ekstraklasy znaliśmy już wcześniej. Mowa o ŁKS-ie Łódź i Ruchu Chorzów, a więc zespołach, które awansowały do niej przed rokiem. Przed ostatnią kolejką ligową zagrożone grą w przyszłym sezonie I ligi były cztery ekipy - Korona Kielce, Warta Poznań, Puszcza Niepołomice oraz Radomiak Radom. Wiadomo już, że z rodzimą elitą żegna się drużyna z województwa wielkopolskiego.

Warta po 26 minutach przegrywała z Jagiellonią Białystok na jej terenie 0:3, ale samo to nie oznaczało jej spadku, ponieważ miała dwa punkty przewagi nad Koroną. Gdy gola w jej meczu z Lechem Poznań strzelił Mikael Ishak, „Zieloni” byli naprawdę blisko utrzymania. Dwie bramki Jewgienija Szykawki dla kielczan w drugiej połowie dały im jednak zwycięstwo 2:1 i oznaczają spadek Warty.

Poznaniacy zakończyli zmagania z 37 punktami na koncie. Stracili po „oczku” do Korony oraz Radomiaka. Na ich dorobek złożyło się dziewięć zwycięstw, 10 remisów i 15 porażek.

Warta rywalizowała w Ekstraklasie przez cztery ostatnie sezony. W poprzednich zajmowała piąte, 11. i ósme miejsce w tabeli.

W nowym na pewno nie będzie jej prowadził Dawid Szulczek, co zostało potwierdzone przez klub jakiś czas temu. Trener podkreślał, jak ważne jest dla niego wywalczenie utrzymania na koniec przygody w nim, ale jak widać, nie udało się zrealizować tego celu.