OFICJALNIE: Zszokowany Ivan Toney wystosował oświadczenie. „Moi prawnicy napiszą do FA”

OFICJALNIE: Zszokowany Ivan Toney wystosował oświadczenie. „Moi prawnicy napiszą do FA” fot. Daniel Hambury/Focus Images/MB Media/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ivan Toney [Instagram]

Ivan Toney zareagował na doniesienia w sprawie 262 zarzutów złamania regulaminu Angielskiego Związku Piłki Nożnej. Napastnik Brentfordu nie ukrywa zdziwienia i zapowiada dochodzenie swoich praw poprzez prawników.

26-latek miał brać udział w procesie ustawiania spotkań, co dla zawodowych piłkarzy jest zabronione. O surowości kar za tego typu przewinienia przekonał się choćby Kieran Trippier.

Kapitan Newcastle United przedstawił znajomym poufne dane dotyczące nazwy przyszłego pracodawcy, a następnie typ ten został obstawiony na giełdzie bukmacherskiej.

W przypadku napastnika „Pszczół” mamy do czynienia z o wiele większym wykroczeniem. Przepis E8 miał zostać naruszony aż 262 razy.

„Daily Mail” niedawno poinformowało, że choć wcześniej Ivan Toney szedł w zaparte, to w końcu przyznał się do większości zarzutów.

Odpowiadając na te doniesienia, Anglik wyraził zdziwienie, zapowiedział zaangażowanie do całej sprawy prawników i oświadczył, że nie zamierza niczego komentować, aż śledztwo dobiegnie końca.

„Byłem zszokowany i rozczarowany, widząc wczoraj i dzisiaj spekulacje prasowe na temat procesu dochodzenia FA dotyczącego mnie, po tym jak zostałem poinformowany przez FA, że jest to proces poufny do momentu podjęcia jakiejkolwiek decyzji.

Jest to szczególnie niepokojące dla mnie, przeczytać, że FA mówi, że będę miał zakaz gry w piłkę nożną przez sześć miesięcy, zanim nawet obyło się przesłuchanie i to sprawia, że martwię się o proces.

Moi prawnicy będą pisać do FA, aby poprosić o przeprowadzenie dochodzenia w sprawie przecieku, ponieważ jest to drugi raz, kiedy informacje pojawiły się w gazetach - ostatni raz był tuż przed wyborem składu na Mistrzostwa Świata w Anglii.

Ponieważ wciąż słyszę, że śledztwo ma być poufne, nie jestem w stanie udzielić żadnych dalszych komentarzy i nadal będę koncentrował się na grze w piłkę” – napisał zawodnik na Instagramie.

Toney w tym sezonie prezentuje się wybornie i może pochwalić się 15 trafieniami i czterema asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Lech Poznań nadrabia zaległości z Rakowem Częstochowa. Świetna wiadomość dla Johna van den Broma Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Jakub Kiwior chwalony przez brytyjskie media. Znakomity występ i heroiczna obrona [WIDEO] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/09/2023] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] Ekspert o czerwonej kartce Artura Jędrzejczyka. „Nie rozumiem, może to przez reputację zawodnika?” [WIDEO] OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu OFICJALNIE: İlkay Durmuş znowu w Polsce! Zaskoczył wyborem nowego klubu Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Dlatego Grzegorzowi Krychowiakowi nie powiodło się w PSG. Unai Emery ujawnił główny powód Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego” Zawodnik Legii Warszawa zachwyca. „Najlepszy transfer letniego okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy