OFICJALNIE: Życzenie Sampaolego. Drugi największy transfer w historii Santosu!

OFICJALNIE: Życzenie Sampaolego. Drugi największy transfer w historii Santosu!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Santos FC | Onefootball.com

Santos FC potwierdził sfinalizowanie transferu Christiana Cuevy.

27-latek do Krasnodaru dołączył przez rozpoczęciem bieżącego sezonu. Rosjanie zapłacili za niego osiem milionów euro, a dodatkowo São Paulo zapewniło sobie 10% od kwoty przyszłego transferu Peruwiańczyka.

Ofensywny pomocnik we wschodniej Europie nie zachwycał. W 23 meczach strzelił gola i zanotował asystę. Wówczas na ratunek przyszedł mu Jorge Sampaoli. Trener Santosu poprosił władze klubu o ściągnięcie Cuevy. 

Brazylijczycy spełnili prośbę swojego szkoleniowca i wypożyczyli zawodnika na rok z obowiązkiem wykupu w ciągu trzech kolejnych lat. Cała transakcja zamknie się w kwocie siedmiu milionów euro, co oznacza, że dla Santosu będzie to drugi największy transfer w historii. Więcej zapłacono tylko za Leandro Damião (10 milionów euro).

50-krotny reprezentant Peru w nowym zespole otrzymał najwyższą gażę, która oscyluje wokół kwoty 150 tysięcy euro miesięcznie. To dopiero drugi Peruwiańczyk (po Ramónie Mifflinie) zatrudniony przez Santos.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! „Done deal”. Christian Eriksen zmienia klub! Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu Rekord transferowy ligi słowackiej. OFICJALNIE: Šporar w Sportingu LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy LaLiga: Jeden z największych transferów w historii Espanyolu. OFICJALNIE: Embarba wraca do hiszpańskiej ekstraklasy David Babunski w Ekstraklasie?! David Babunski w Ekstraklasie?! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Borussia Dortmund negocjuje transfer Emre Cana. Umowa już przygotowana! Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Co z transferem Niezgody? Dyrektor Portland Timbers wyjaśnia Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany! Agenci piłkarscy stracą krocie? FIFA zapowiada zmiany!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy