Ojamaa wraca do Ekstraklasy!

Ojamaa wraca do Ekstraklasy!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Michał Guz (Twitter)

Henrik Ojamaa uzgodnił warunki kontraktu z Miedzią Legnica - poinformował Michał Guz z „Przeglądu Sportowego”.

Reprezentant Estonii porozumiał się z władzami beniaminka Ekstraklasy i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych zwiąże się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2021 roku.

W umowie zawartej z piłkarzem ma się znaleźć zapis umożliwiający mu opuszczenie klubu w przypadku jego spadku do I ligi.

27-letni skrzydłowy bronił ostatnio barw HNK Gorica. Ojamaa dołączył do zespołu w trakcie sezonu i pomógł mu wywalczyć awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Chorwacji, strzelając dla niego sześć bramek w 19 rozegranych meczach.

Dla Estończyka podpisanie kontraktu z Miedzią Legnica oznacza powrót do Polski po czterech latach przerwy. Doświadczony zawodnik w przeszłości występował w naszym kraju w barwach Legii Warszawa w latach 2013-2014.

Później były gracz między innymi Fortuny Sittard, Alemannii Aachen, FC Wacker, Dundee FC czy Go Ahead Eagles był dwukrotnie wypożyczony z „Wojskowych” do szkockiego Motherwell oraz norweskiego Sarpsborgu. Ojamaa po powrocie z drugiego wymienionego zespołu zdecydował się we wrześniu 2015 roku definitywnie rozstać ze stołecznym klubem i przeniósł się do Swindon Town. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Reprezentacja Polski: Jest porozumienie z Andrijem Szewczenką [vZbirna] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy