Okno transferowe otwiera się coraz szerzej. Na razie w dwóch ligach z TOP5! [OFICJALNIE]

Okno transferowe otwiera się coraz szerzej. Na razie w dwóch ligach z TOP5! [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Premier League oraz Ligue 1 otworzyły klubom możliwość dokonywania wzmocnień, a formalnie - rejestrowania nowych piłkarzy.

Lato to dla jednych czas relaksu, poznawania nowych miejsc i rozwijania pasji. Dla innych to miesiące wytężonej pracy, setki e-maili, lotów w różne zakątki świata, ale nie dla własnej przyjemności, a po to, aby zadowolić własnego pracodawcę. Jednocześnie w tym czasie nie brakuje emocji, tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Bez względu na globalne postrzeganie rynku transferowego, tak to z grubsza wygląda od środka. Inna kwestia to tysiące spekulacji, które nie zawsze są na rękę klubowym działaczom.

Nie zmienia to jednak faktu, że właśnie wystartowało letnie okno transferowe w Premier League i Ligue 1, które potrwa do 31 sierpnia. To oznacza, że po starcie nowego sezonu kluby w Anglii będą mogły dokonywać wzmocnień jeszcze przez około dwa tygodnie, a we Francji nawet o tydzień dłużej.

Część ekip nie czekała na stosowny komunikat i już poczyniła pewne kroki zmierzającego do poprawy swoich składów. Jak dotąd największe wydarzenia to odpowiednio w Anglii angaże Ibrahimy Konaté przez Liverpool za 35 milionów euro oraz Emiliano Buendíi przez Aston Villę za 34 miliony euro plus bonusy, a we Francji - przybycie Gersona za 20 milionów euro podstawy i dodatkowe zmienne.

To z pewnością jednak dopiero przedsmak tego, co nas czeka, biorąc pod uwagę chociażby nadchodzącą zmianę menedżera w Tottenhamie Hotspur czy przybycie Bruno Lage do Wolverhampton Wanderers, a także widmo odejścia Christophe’a Galtiera z Lille OSC. Nie można również zapominać o będących tuż za rogiem Mistrzostwach Europy, podczas których zawsze prowadzone są zakulisowe rozmowy dotyczące sprowadzenia wyróżniających się postaci.

***

Transfery - Relacja na żywo [10/06/2021]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy