Olisadebe działa w budowlance

Olisadebe działa w budowlance fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: WP SportoweFakty

Emmanuel Olisadebe zdradził w rozmowie z Piotrem Koźmińskim na łamach WP SportoweFakty, czym obecnie się zajmuje.

Urodzony w Nigerii napastnik jest 25-krotnym reprezentantem Polski. Olisadebe zadebiutował w biało-czerwonych barwach za kadencji Jerzego Engela i zagrał w Mistrzostwach Świata 2002, które odbyły się w Korei Południowej i Japonii. W Azji atakujący strzelił gola w meczu o honor ze Stanami Zjednoczonymi (3:1). Łącznie zanotował dla polskiej drużyny 11 trafień.

Nad Wisłą Olisadebe grał w Polonii Warszawa. Później trafił do Panathinaikosu. Występował też w Anglii, na Cyprze i w Chinach.

41-latek mieszka obecnie w Nigerii. Jak mówi, w Polsce po raz ostatni był cztery lata temu. Działa w nowej branży.

- Jestem fanem „budowlanki” i już w niej działam. Postawiłem pięć mieszkań i teraz czerpię z nich profity. Szóste mam już w trakcie budowy, choć pandemia zwolniła tę inwestycję. Generalnie biorę teraz życie powoli. Nie jestem pod żadną presją, nigdzie mi się nie spieszy. Szczerze mówiąc, nie jestem zbyt ambitną osobą, taki mam charakter, więc nie mógłbym żyć w Europie, gdzie presja codziennego życia jest bardzo duża. Mieszkałem w Europie, więc potrafię to porównać. Według mnie w Nigerii żyje się o wiele łatwiej. Okej, nie wszystko tu działa, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. I ja też jestem przyzwyczajony.

(…) - Czasem tęsknię za polskim stylem życia. Polska to piękny kraj, obecnie zupełnie inny od tego, do którego ja przyjechałem. Pamiętam doskonale, gdy miałem ofertę testów w Polsce, ale koledzy stanowczo odradzali mi wyjazd - wspomina Olisadebe w rozmowie WP SportoweFakty (cała rozmowa TUTAJ).

Więcej na temat: Polska Nigeria Emmanuel Olisadebe

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy