Olivier Giroud odchodzi z Chelsea. Jest porozumienie!

Olivier Giroud odchodzi z Chelsea. Jest porozumienie! fot. Stefan Constantin 22 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Chelsea zgodziła się na transfer Oliviera Girouda do Milanu. Francuz w przyszłym tygodniu przejdzie obligatoryjne testy medyczne - poinformował Gianluca Di Marzio.

Mimo że konsensus między zawodnikiem, a włoskim klubem istniał już dłuższego czasu, cała operacja nie mogła być sfinalizowana przez brak zgody ze strony pracodawcy. Gdy 34-latek zakończył swój udział w EURO 2020, sprawa w końcu nabrała rozpędu.

„Rossoneri” usiedli jeszcze raz do rozmów z „The Blues” i wyrazili gotowość zapłacenia za angaż środkowego napastnika.

W drodze negocjacji obie ekipy ustaliły, że kwota transferu wyniesie dwa miliony euro, z czego jednak milion stanowi podstawę, a reszta to trudne do osiągnięcia zmienne.

Jak podkreśla Di Marzio, porozumienie jest całkowite. Podmiotom została wymiana dokumentów, po której piłkarz zjawi się na testach medycznych. Prawdopodobna data to najbliższy poniedziałek.

Na mistrza świata z 2018 roku czeka już kontrakt ważny do końca sezonu 2022/2023. W jego ramach może on liczyć na zarobki rzędu trzech i pół miliona euro netto rocznie.

Giroud dołączył do Chelsea w połowie kampanii 2017/2018 na prośbę Antonio Conte. Od tego czasu rozegrał 119 spotkań, strzelił 39 goli oraz posłał 14 ostatnich podań.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy