Olivier Giroud pojedzie na Mistrzostwa Świata? „Staram się być konsekwentny”

Olivier Giroud pojedzie na Mistrzostwa Świata? „Staram się być konsekwentny” fot. Sipa / PressFocus
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Football365

Olivier Giroud załapał się na marcowe zgrupowanie reprezentacji Francji na ostatnią chwilę, bowiem zastąpił kontuzjowanego Karima Benzemę. Napastnik AC Milanu strzelił gola w sparingu z Wybrzeżem Kości Słoniowej, lecz selekcjoner Didier Deschamps nie jest pewny jego występu na Mistrzostwach Świata.

Po zakończeniu zeszłorocznych Mistrzostw Europy pozycja Oliviera Girouda we francuskiej kadrze zdecydowanie zmalała. Wpływały na to jego problemy zdrowotne, a także świetna forma konkurentów do gry w ofensywie.

W ostatnich miesiącach 35-latek zdołał odbudować dobrą dyspozycję, a dzięki jego trafieniom AC Milan wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Włoch.

Giroud wykorzystał kontuzję Karima Benzemy, która pozwoliła mu na udział w marcowym zgrupowaniu reprezentacji Francji. Towarzyski mecz przeciwko kadrze Wybrzeża Kości Słoniowej był dla niego pierwszym w ekipie „Trójkolorowych” od blisko dziewięciu miesięcy.

Napastnik zaliczył jedno trafienie i pokazał selekcjonerowi Didierowi Deschampsowi gotowość do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Katarze. Ten jednak wciąż nie jest przekonany, czy Giroud otrzyma powołanie na tegoroczny turniej. Konkurencja do gry w ataku Francuzów jest bowiem ogromna.

– To niełatwe, możesz zapytać każdego, kto się z tym mierzył. Nie dotyczy to Oliviera, oczywiście, że zaakceptował swoją rolę. Jasne, wszyscy powiedzieli, że poświęcą się dla dobra zespołu i tak dalej… Ale po ludzku jest to bardzo skomplikowana sytuacja.

- Staram się być konsekwentny. Graliśmy bardzo dobrze z nim, ale graliśmy też bardzo dobrze bez niego. Nie wiem, czy pojedzie na mundial. Każdy z obserwowanych graczy może się tam znaleźć – mówi Deschamps.

35-latkowi w szczególności zależałoby na wzięciu udziału w mistrzostwach, gdyż jest już blisko dogonienia legendarnego Thierry’ego Henry’ego w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii reprezentacji Francji. Aktualnie ma na swoim koncie 47 bramek, natomiast liderujący zgromadził ich 51.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy