Olivier Giroud porozumiał się z nowym klubem. Teraz musi uwolnić się od... Chelsea

Olivier Giroud porozumiał się z nowym klubem. Teraz musi uwolnić się od... Chelsea fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere dello Sport

Olivier Giroud osiągnął zasadnicze porozumienie z Milanem w kwestii warunków indywidualnego kontraktu - przekonuje „Corriere dello Sport”.

Przedstawiciele „Rossonerich” wykazali już jakiś czas temu poważne zainteresowanie usługami doświadczonego napastnika i wytypowali go jako następcę Mario Mandžukicia oraz wartościowego zmiennika i partnera dla Zlatana Ibrahimovicia.

W międzyczasie Chelsea opublikowała zaskakujący komunikat o skorzystaniu z opcji przedłużenia o kolejne 12 miesięcy współpracy z reprezentantem Francji.

Ten fakt nie przekreślił jednak szans na opuszczenie szeregów „The Blues” przez 34-latka na rzecz przykładowo Milanu, ponieważ zwycięzca Ligi Mistrzów zgodziłby się na jego odejście do jednego z zagranicznych klubów.

I taki scenariusz może zostać zrealizowany, bo jak informuje „Corriere dello Sport”, Olivier Giroud miał osiągnąć stosowne porozumienie z klubem z San Siro w kwestii zawarcia z nim dwuletniej umowy gwarantującej mu zarobki na poziomie około 4 milionów euro na sezon.

Wspomniane źródło podkreśla jednak, że finalizacja całej operacji stanie się możliwa tylko wtedy, kiedy Francuz rozwiąże kontrakt z Chelsea, ponieważ zespół z Serie A nie zamierza wykładać na niego żadnej sumy odstępnego.

Na razie inny punkt widzenia ma mieć na to drużynA ze Stamford Bridge, która liczyła na zainkasowanie około 5 milionów euro z tytułu rozstania z 34-latkiem.

Giroud strzelił 11 goli w 31 rozegranych meczach w ostatnim sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy