Oliwier Zych z nieoficjalnym debiutem w pierwszej drużynie Aston Villi [WIDEO]

2024-07-28 10:09:35; Aktualizacja: 2 godziny temu
Oliwier Zych z nieoficjalnym debiutem w pierwszej drużynie Aston Villi [WIDEO] Fot. Aston Villa FC
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Oliwier Zych w końcu miał okazję sprawdzić się w roli bramkarza pierwszego zespołu Aston Villi. W nieoficjalnym debiucie piłkarz z przeszłością w Puszczy Niepołomice tylko raz musiał wyciągnąć piłkę w siatki. W towarzyskim meczu drużyna uległa Columbus Crew 1-4.

Wychowanek czwartej siły Premier League poprzedniego sezonu, szkolący się wcześniej również w Zagłębiu Lubin oraz Arce Gdynia, jeszcze do niedawna zbierał doświadczenie w Ekstraklasie. Trudno przewidzieć jednak, jaki będzie dalszy jego los po zakończeniu wypożyczenia.

Podczas gdy z urlopu po triumfie Copa América korzysta jeszcze Emiliano Martínez, okazję do występu między słupkami od Unaia Emery'ego nareszcie otrzymał 20-letni Zych.

Młodzieżowy reprezentant Polski wszedł na drugą połowę sparingu rozgrywanego na Lower.com Field w stanie Ohio. „The Villans” do przerwy przegrywali 1-3, więc golkiper miał za zadanie przynajmniej nie dopuścić do zwiększenia rozmiarów porażki.

Ta sztuka się jednak nie udała. Zych, z 46 występami na poziomie juniorskim i młodzieżowym w barwach ekipy z Birmingham, nie miał jednak większych szans na skuteczną interwencję. W 52. minucie futbolówkę do siatki wpakował Dylan Chambost po fatalnym wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego przez defensorów.

Równocześnie na murawę wraz z zawodnikiem wbiegł Matty Cash, jeden z największych przegranych powołań na EURO 2024.

Aston Villę za oceanem czekają jeszcze pojedynki z RB Lipsk oraz meksykańskim Club América.