Olympique Lyon w poszukiwaniu następcy najdroższego piłkarza w historii klubu. Znajdzie go w Eredivisie?!

Olympique Lyon w poszukiwaniu następcy najdroższego piłkarza w historii klubu. Znajdzie go w Eredivisie?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf | Nicolò Schira | Canal+

Jeff Reine-Adélaïde jeszcze przed końcem okna transferowego powinien odejść z Olympique’u Lyon. Francuzi już się na to przygotowują, celując w angaż Teuna Koopmeinersa.

Chociaż „Les Gones” zapłacili za 22-letniego Francuza 25 milionów euro plus dwumilionowe bonusy, co do dzisiaj jest ich największym zakupem, nieuniknione wydaje się rozstanie obu stron. Środkowy pomocnik nie chce bowiem kontynuować kariery nad Rodanem i już ogłosił to publicznie.

W odpowiedzi na wspomniany komunikat, jego pracodawca dokonał wyceny i od pewnego czasu żąda za piłkarza 30 milionów euro. Jak dotąd żadna z zainteresowanych ekip nie zbliżyła się do tej kwoty, lecz jak poinformował Jean-Michel Aulas, na ten moment bliżej angażu utalentowanego gracza jest Hertha, która rywalizuje o jego podpis ze Stade Rennes. Mówi się, że Niemcy zaproponowali 25 milionów euro.

Kiedy trwa licytacja o kartę zawodniczą Jeffa Reine’a-Adélaïde’a, Olympique Lyon przygotowuje transfer jego następcy. „De Telegraaf” zdążył już obwieścić, że duży francuski klub (nie wymieniono nazwy) złożył sporą ofertę, którą AZ Alkmaar odrzuciło. Według Nicolò Schiry był nim półfinalista Ligi Mistrzów, przy czym wciąż nie powiedział on ostatniego słowa.

Holendrzy za swojego kapitana oczekują przynajmniej 15 milionów euro, a oprócz OL o 22-latka starają się jeszcze Leeds United oraz Fulham. Co najważniejsze, lewonożny piłkarz nie wyklucza odejścia, lecz podkreśla on, że przyszły klub musi odpowiadać mu w stu procentach.

Teun Koopmeiners, bo o niego chodzi, w trwającym sezonie wystąpił w czterech spotkaniach i zdobył dwie bramki. Łącznie trykot „Sero-głowych” defensywny pomocnik przywdziewał 114 razy (28 trafień oraz 10 asyst).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych defensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Jedenastka wszech czasów „France Football”: 20 nominowanych ofensywnych pomocników Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Podolski: Chciałbym być dla Górnika tym, kim jest Błaszczykowski dla Wisły Kraków Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Kolarstwo: Rafał Majka bohaterem głośnego transferu [OFICJALNIE] Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewoskrzydłowych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawoskrzydłowych. Jest reakcja Samuela Eto’o FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata FourFourTwo: 10 najlepszych playmakerów świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy