On naprawdę chciał tak uderzyć?! Co za gol Erlinga Brauta Haalanda [WIDEO]

2024-10-23 23:34:06; Aktualizacja: 2 dni temu
On naprawdę chciał tak uderzyć?! Co za gol Erlinga Brauta Haalanda [WIDEO] Fot. TV
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | Canal+ Sport

Manchester City nie pozostawił żadnych złudzeń rewelacyjnej w tym sezonie Ligi Mistrzów Sparcie Praga. Faworyci do zgarnięcia trofeum rozgromili Czechów aż 5-0. Ozdobą spotkania pozostanie trafienie Erlinga Haalanda.

Pomimo licznych osłabień kadrowych „Obywatele” nie zawiedli i w bardzo dobrym stylu ograli przed własną publicznością oponenta z kraju południowego sąsiada Polski. Już w 3. minucie worek z bramkami rozwiązał Phil Foden, a dzieło z rzutu karnego zwieńczył Matheus Nunes.

Do „jedenastki” z szansą na ustrzelenie hat-tricka zapewne podszedłby Haaland, ale zszedł z boiska w 80. minucie. Wcześniej w drugiej połowie napastnik uraczył kibiców ekwilibrystycznym uderzeniem.

Po dograniu od Savinho zdawało się, że piłka minie byłego snajpera Borussii Dortmund. Tymczasem on złożył się do uderzenia w niecodzienny sposób – piętką z powietrza, będąc zwróconym tyłem do bramki rywala.

To prawdopodobnie najpiękniejsze wykończenie, jakiego mogliśmy uświadczyć u Haalanda z całej gamy rozegranych meczów w elitarnym turnieju.

Norweg z kolejki na kolejkę pnie się w klasyfikacji wszech czasów rozgrywek o Puchar Europy. Po 42 występach zanotował już 44 trafienia, prześcigając Neymara i dorównując Didierowi Drogbie.

Kilka dni odpoczynku i 24-latek postara się powiększyć dorobek w Premier League, gdzie przewodzi jako lider w tabeli strzelców. Przeciwnikiem na Etihad będzie kiepsko radzące sobie w walce o utrzymanie Southampton.