Ondrej Duda jednak zostanie w Norwich City do końca sezonu?!

Ondrej Duda jednak zostanie w Norwich City do końca sezonu?! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sky Sports

Norwich City straciło matematyczne szanse na utrzymanie w Premier League, co miałoby się wiązać z powrotem Ondreja Dudy do Herthy. Szkoleniowiec angielskiego klubu wierzy jednak, że Słowak pozostanie w szeregach prowadzonego przez niego zespołu do definitywnego zakończenia rozgrywek.

Ofensywny pomocnik przeniósł się do drużyny popularnych „Kanarków” w trakcie zimowego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia, ponieważ nie mógł liczyć na regularną grę w barwach ekipy z Berlina.

25-letni zawodnik miał być formalnie związany z beniaminkiem Premier League do 30 czerwca, ale w związku z wybuchem pandemii koronawirusa i przedłużeniem rozgrywek jego pobyt w angielskim klubie został przedłużony do definitywnego zakończenia rozgrywek.

Magazyn „Kicker” przekonuje jednak, że w umowie zawartej pomiędzy zespołami znalazł się zapis nakazujący Ondrejowi Dudzie powrót do Herthy w przypadku stracenia przez Norwich City matematycznych szans na utrzymanie w elicie, co nastąpiło po porażce z West Hamem United (0:4).

Szkoleniowiec „Kanarków” przyznał jednak po zakończonym spotkaniu, że życzyłby sobie, aby Słowak pozostał w prowadzonych przez niego zespole do samego końca i liczy na osiągniecie w tej kwestii porozumienia z pracodawcą piłkarza.

- Rozmawialiśmy z nim o tym, żeby został z nami do końca sezonu oraz z Herthą, aby wypracować najlepsze rozwiązanie dla samego zawodnika i nas. W tej chwili uważam, że będzie nadal u nas grał. Szczerze mówiąc, nie poruszaliśmy kwestii spadku, ponieważ chcieliśmy skupić się na rywalizacji, a nie przyszłości. Na pewno będziemy rozmawiać z Herthą i jeśli mam wyrazić swoje zdanie, to chcę, aby Ondrej został z nami do końca sezonu - powiedział Daniel Farke.

Duda rozegrał do tej pory dwanaście spotkań dla angielskiej drużyny, w których nie zdobył ani jednej bramki oraz nie zaliczył żadnej asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” Reprezentacja Polski: Pierwszy wywiad Paulo Sousy w roli selekcjonera. „W drużynie są zawodnicy mający cechy zwycięzców” OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny OFICJALNIE: Iwajło Petew, były trener Jagiellonii Białystok, poprowadzi kadrę Bośni i Hercegowiny Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Ødegaard jednak w Premier League?! Arsenal kusi Norwega Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy sztab nowego selekcjonera - Paulo Sousy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach OFICJALNIE: Kouadio Koné w Borussii Mönchengladbach Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] Reprezentacja Polski: Boniek wybiera selekcjonera - konferencja prasowa [RELACJA NA ŻYWO] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE] LC Sailors celuje w bycie najlepszym zespołem w regionie. Klub ustanowił zakupowy rekord Singapuru [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy