Orzeł wylądował. „Lada dzień powinien zostać piłkarzem Legii Warszawa”

2025-07-14 15:49:51; Aktualizacja: 23 minuty temu
Orzeł wylądował. „Lada dzień powinien zostać piłkarzem Legii Warszawa” Fot. IMAGO/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Paweł Gołaszewski [X]

W niedzielę Legia Warszawa triumfowała w Superpucharze Polski, pokonując Lecha Poznań 2:1. Najprawdopodobniej niedługo po tym stołeczny klub dopnie transfer. Mileta Rajović jest już w naszym kraju - przekazał Paweł Gołaszewski z „Piłki Nożnej”.

Pierwotne doniesienia płynące z Anglii dotyczące możliwego dołączenia przez Miletę Rajovicia do Legii Warszawa mogły budzić pewne wątpliwości. Chodziło głównie o wspomnianą na łamach „The Watford Observer” kwotę rzekomo zbliżającego się transferu na poziomie trzech milionów euro, czyli rekordu Ekstraklasy. Z czasem temat przenosin napastnika do triumfatora Superpucharu Polski potwierdziły jednak kolejne źródła.

Z poniedziałkowych doniesień Pawła Gołaszewskiego wynika, że gracz pojawił się już w Warszawie.

„Lada dzień powinien zostać piłkarzem Legii Warszawa” - przekazał dziennikarz w serwisie społecznościowym X.

Po przejściu testów medycznych zawodnik powinien parafować umowę ważną do połowy 2029 roku.

25-letni Rajović ma ważny kontrakt z Watfordem, natomiast ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Brøndby. W jego barwach zanotował osiem trafień i dwie asysty w 28 meczach.

Wcześniej w trykocie Watfordu strzelił 14 goli w 48 spotkaniach.

Do tej pory Legia ogłosiła jeden letni transfer, sprowadzając do siebie Petara Stojanovicia. Ten dołączył do drużyny bez kwoty odstępnego.

W niedzielnym starciu o superpuchar kraju podopieczni Edwarda Iordănescu pokonali Lecha Poznań 2:1 po bramkach Pawła Wszołka oraz Iłly Szkuryna. W czwartek czeka ich rewanż z FK Aktobe w eliminacjach Ligi Europy.