Ostatni mecz Jürgena Kloppa w Liverpoolu. Niemiec z jasną deklaracją na przyszłość

2024-05-19 10:05:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Ostatni mecz Jürgena Kloppa w Liverpoolu. Niemiec z jasną deklaracją na przyszłość Fot. Andy Sumner/Focus Images/MB Media/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Sky Sports

Jürgen Klopp na konferencji prasowej przed meczem z Wolverhampton Wanderers powtórzył sentencję sprzed paru miesięcy, zapewniając kibiców Liverpoolu, że nigdy w życiu nie obejmie innej angielskiej drużyny w ramach kariery trenerskiej.

W styczniu niemiecki trener podzielił się zaskakującą całą opinię publiczną deklaracją o zakończeniu przygody na Anfield Road po zakończeniu trwających zmagań. Powodem takowej decyzji było przede wszystkim wyczerpanie energii, jaką zarażał 20-krotnego mistrza kraju przez dziewięć sezonów.

Przed finałowym pojedynkiem Premier League, wypowiadając się po raz ostatni przed zgromadzonym tłumem dziennikarzy, powtórnie złożył obietnicę, że nie przyjmie żadnej propozycji od innego pracodawcy z Premier League, jeśli przyjdzie mu wrócić na ławkę trenerską po planowanej dłuższej przerwie od zawodu.

– To zupełnie inne pożegnanie niż w Borussii Dortmund, kiedy moim ostatnim meczem był finał Pucharu Niemiec. Teraz jest jasne, że w lidze ma miejsce mój ostatni mecz. Z pewnością czeka mnie długa przerwa. To również mój definitywny koniec czasu w Anglii, ponieważ nie będę już tutaj trenerem innej drużyny. Jeśli jeszcze przyjdzie mi zarządzać drużyną, to na pewno nie przyjmę oferty tuż za rogiem. Nic takiego się nie wydarzy – oznajmił Klopp.

„The Reds” zakończą tę kampanię z jednym trofeum – Pucharem Ligi Angielskiej. We wcześniejszych szkoleniowiec zdobywał z zespołem wszystko, co w zasadzie było możliwe – Puchar Europy (2018/2019), mistrzostwo Anglii (2019/2020), Puchar Anglii (2021/2022), Klubowe Mistrzostwa Świata (2019), Superpuchar Europy (2019) i Tarczę Wspólnoty (2022).