Ostrzeżenie dla Hondy, Kagawy i Okazakiego

Ostrzeżenie dla Hondy, Kagawy i Okazakiego
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Japan Times

Vahid Halilhodžić poinformował Shinjiego Kagawę, Keisukę Hondę i Shinjiego Okazakiego, że jeżeli nie znaczą regularnie grać w swoich klubach, to mogą mieć problemy z otrzymaniem kolejnego powołania.

Reprezentacja Japonii w meczu na szczycie grupy B pokonała Arabię Saudyjską 2:1 w ramach eliminacji Mistrzostw Świata i awansowała na drugą pozycję w tabeli. Vahid Halilhodžić, selekcjoner „Samurai Blue” był zadowolony z postawy swojego zespołu, ale jednocześnie ostrzegł największe gwiazdy drużyny, że jeżeli te nie zaczną regularnie grać w klubach, to mogą nie otrzymać powołania na kolejne spotkania ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi (23 marca) i Tajlandią (28 marca).

Bośniak szczególnie miał tu na myśli Shinjiego Kagawę, Keisukę Hondę i Shinjiego Okazakiego. Cała trójka rozpoczęła wspomniany pojedynek na ławce rezerwowych i dopiero w trakcie drugiej połowy trener wpuszczał ich na boisko. Najwięcej czasu od szkoleniowca dostał pomocnik Milanu, który pojawił się na placu gry od razu po przerwie. Nieco mniej niż 30 minut dostał zawodnik Borussii Dortmund, ale zdążył w tym czasie zanotować asystę przy trafieniu Genki Haraguchiego. Z kolei napastnik Leicester City wszedł na boisko w doliczonym czasie gry.

- Ciągle powtarzam moim zawodnikom występującym w Europie, że muszą regularnie grać w swoich klubach. Wiem, że wszyscy znajdują się obecnie w trudnej sytuacji, ale cały czas im mówię, że muszą regularnie grać lub zmienić zespoły na takie, w których ich szanse wzrosną. Nasz zespół jest zależny od piłkarzy występujących poza Azją. Nie wyobrażam sobie, aby miało to ulec zmianie po dwóch czy trzech miesiącach. Nie wiem, co wydarzy się w marcu, ale mam na uwadze kilku młodych zawodników - przyznał Halilhodžić.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy