Owen: Liverpool chciał wypchnąć Gerrarda już wcześniej

Owen: Liverpool chciał wypchnąć Gerrarda już wcześniej fot. Wikipedia
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Reboot | Sky Sports

Michael Owen ponownie włożył kij w mrowisko w swojej książce „Reboot”.

Emerytowany angielski napastnik promuje swoją autobiografię, w której w mocnych słowach zawarł swoje przemyślenia na temat swojej kariery i nie tylko. Sporo kontrowersji wywołał opublikowany w mediach mocny fragment o żalu Owena po transferze do Newcastle United, a teraz 39-latek włożył kij w przysłowiowe mrowisko, w którym się wychowywał.

Owen nieco wyprzedził Steven Gerrarda w podpisaniu profesjonalnego kontraktu z „The Reds”, ale przez kilka lat obaj mieli szansę stanowić ważne ogniwa zespołu. W 2004 roku obaj stanęli także przed szansą wielkich transferów - napastnik przyjął propozycję Realu Madryt, lecz Gerrard nie zdecydował się na transfer do Chelsea, która wchodziła wtedy w ambitny projekt Romana Abramowicza. O ile wtedy wszyscy w Liverpoolu mogli być szczęśliwi z takiego obrotu spraw, Owen przekonuje, że później pomocnik nie był już tak mile widziany.

„Co do Stevena, mam poważne wątpliwości czy faktycznie chciał odejść w 2015 roku do Stanów” - napisał Owen.

„Słyszałem, że klub chciał go wypchnąć już dwa lata wcześniej. Jestem pewien, że on wolałby zakończyć karierę w Liverpoolu, nawet grać coraz mniej, by w końcu naturalnie stać się członkiem sztabu. W jego przypadku to był odroczony wyrok”.

„On był jak symbol, miał bardzo silną pozycję. Myślę, że zmuszono go do odejścia wcześniej. Steven był zwyczajnie większy niż klub”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy