Papu Gómez o życiu w Bergamo w obliczu epidemii koronawirusa. „Miasto wygląda jak z horroru”

Papu Gómez o życiu w Bergamo w obliczu epidemii koronawirusa. „Miasto wygląda jak z horroru” fot. Atalanta
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Club 94.7

Kapitan Atalanty Bergamo, Papu Gómez, wypowiedział się na temat sytuacji panującej w mieście w związku z wprowadzeniem szeregu obostrzeń dla wszystkich obywateli z powodu epidemii koronawirusa.

Północna część Półwyspu Apenińskiego stała się ogniskiem zapalnym groźnej infekcji dla całego kontynentu między innymi przez zlekceważenie zastosowanych środków mających na celu zapobiegnięcie rozpowszechniania się groźnego wirusa.

Dopiero w mijającym tygodniu wiele osób zdało sobie sprawę z powagi sytuacji i zaczęło stosować się do wszystkich zaleceń wystosowanych przez włoski rząd.

Szczególnie widać to między innymi w Bergamo, gdzie ulice jednego z największych miast w regionie Lombardii praktycznie opustoszały, o czym opowiada kapitan miejscowej drużyny - Atalanty.

- Na ulicach nie ma nikogo. Wszyscy przestrzegają zasad. Jedynie supermarkety są nadal otwarte, ale można różne produkty zamawiać przez Internet i zostanę one przywiezione do domu. Miasto wygląda jak z horroru. Nie przesadzam - powiedział Papu Gómez, który wraz z kolegami z drużyny wywalczył nie tak dawno awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po pokonaniu Valencii (4:1, 4:3).

- W Bergamo mamy już ponad 400 przypadków. Wiemy, że miłość naszych fanów jest ogromna, ale wszyscy musimy przestrzegać zasad i pozostać w domach - dodał 32-latek.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] LaLiga: Terminarz dwóch najbliższych kolejek [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy