Parma będzie miała właściciela z Kataru

Parma będzie miała właściciela z Kataru
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Parma wkrótce będzie miała nowego właściciela.

Włoski klub ma zostać przejęty przez inwestora z Kataru - Hishama Saleha Al Hamada Al Manę. Zostanie on prezesem Parmy.

Rodzina Al Mana jest jedną z najbogatszych w Katarze. Pod sobą ma 55 firm w ośmiu krajach i zatrudnia ponad 3500 pracowników. Działa m.in. w branżach: motoryzacyjnej, nieruchomości, inwestycyjnej i handlu detalicznym.

Początkowo Hisham Saleh Al Hamad Al Mana kupi 51 procent udziałów w Parmie. Zapłaci za nie około 63 miliony euro. Docelowo przejmie jednak 100 procent. W nowym zarządzie klubu ma znaleźć się m.in. Guido Barilla, który jest związany z Parmą już teraz.

Wypracowana umowa będzie wymagała jeszcze zatwierdzenia przez aktualny zarząd Parmy. Pełne porozumienie jest jednak finalizowane. Nawet jeśli nic nie zostało jeszcze podpisane, wszelkie negocjacje są w ostatniej fazie i sprawa jest przesądzona. Wszystko powinno zostać dopięte przed końcem sezonu Serie A.

Parma wróciła na najwyższy włoski szczebel w 2018 roku. Na trzy kolejki przed końcem obecnych rozgrywek zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Tottenham: Nowy główny kandydat na menedżera londyńskiego zespołu Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju Raymond Domenech o Robercie Lewandowskim: Urodził się w nieodpowiednim kraju FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho FC Barcelona: Brak chętnych na Coutinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy