Parma będzie miała właściciela z Kataru

Parma będzie miała właściciela z Kataru
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak podaje Gianluca Di Marzio, Parma wkrótce będzie miała nowego właściciela.

Włoski klub ma zostać przejęty przez inwestora z Kataru - Hishama Saleha Al Hamada Al Manę. Zostanie on prezesem Parmy.

Rodzina Al Mana jest jedną z najbogatszych w Katarze. Pod sobą ma 55 firm w ośmiu krajach i zatrudnia ponad 3500 pracowników. Działa m.in. w branżach: motoryzacyjnej, nieruchomości, inwestycyjnej i handlu detalicznym.

Początkowo Hisham Saleh Al Hamad Al Mana kupi 51 procent udziałów w Parmie. Zapłaci za nie około 63 miliony euro. Docelowo przejmie jednak 100 procent. W nowym zarządzie klubu ma znaleźć się m.in. Guido Barilla, który jest związany z Parmą już teraz.

Wypracowana umowa będzie wymagała jeszcze zatwierdzenia przez aktualny zarząd Parmy. Pełne porozumienie jest jednak finalizowane. Nawet jeśli nic nie zostało jeszcze podpisane, wszelkie negocjacje są w ostatniej fazie i sprawa jest przesądzona. Wszystko powinno zostać dopięte przed końcem sezonu Serie A.

Parma wróciła na najwyższy włoski szczebel w 2018 roku. Na trzy kolejki przed końcem obecnych rozgrywek zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Napoli nie będzie czekać. Chce jak najszybciej zmienić nazwę stadionu Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Maradona show. Tych goli kibice nigdy nie zapomną [WIDEO] Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy