Parma zapłaciła karę za wykorzystanie wizerunku Supermana

Parma zapłaciła karę za wykorzystanie wizerunku Supermana fot. Parma FC
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Z okazji powrotu Gianluigiego Buffona do Parmy, włoski klub stworzył krótki film wideo, w którym wykorzystał wizerunek Supermana. Jak informuje „La Gazzetta dello Sport”, symbol znalazł się tam bez zezwolenia, a firma Warner Bros otrzymała 15 tysięcy euro.

Gianluigi Buffon reprezentował barwy Parmy w latach 1994-2001. To właśnie tam zaczynał swoją seniorską karierę i wypłynął na szerokie wody, a jego ogromny potencjał dostrzegł Juventus, który zdecydował się wyłożyć na utalentowanego zawodnika ponad 50 milionów euro.

Po wielu latach sukcesów 176-krotny reprezentant Włoch zdecydował się powrócić do miejsca, w którym zaczynał poważną przygodę z piłką i pomóc drużynie awansować do Serie A jeszcze przed przejściem na emeryturę.

Ogłoszeniu transferu Buffona towarzyszyło promujące nagranie wideo, na którym legendarny bramkarz ma założoną koszulkę z symbolem Supermana, a sam jest również porównywany do postaci słynnego komiksowego superbohatera. Tej sytuacji towarzyszyło hasło „Superman powraca”.

Jak się później okazało, wizerunek Supermana został wykorzystany bez wymaganego zezwolenia, a do Parmy zgłosiła się amerykańska firma dystrybucyjna, która odpowiada za stworzenie bohatera. Warner Bros poinformowało o złamaniu prawa i oczekiwało zadośćuczynienia.

Po kilku miesiącach obie strony doszły do porozumienia, a Parma w ramach kary musiała zapłacić potężnemu producentowi 15 tysięcy euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Jakub Kiwior bez szans na zimowy transfer. „Żaden z piłkarzy nie odejdzie ze Spezii w styczniu” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Reprezentacja Polski: Nie będzie jednak premii za mundial?! „Być może było jakieś niezrozumienie z jednej albo z drugiej strony” Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Samuel Eto'o zaatakował fizycznie algierskiego youtubera [WIDEO] Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie Reprezentacja Polski: PZPN otrzymał już wcześniej od rządu 50 milionów złotych na szkolenie OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  OFICJALNIE: Paulo Bento odchodzi z reprezentacji Korei Południowej. Czas na nową przygodę  Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Joško Gvardiol na celowniku czterech potęg. Chorwat nie śpieszy się z transferem Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę  Luis Enrique może opuścić reprezentację Hiszpanii. Federacja znalazła ewentualnego następcę 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy