Pasmo kontuzji nie opuszcza Korony Kielce. Kamil Kuzera przekazał pesymistyczne wieści

2024-04-26 12:32:58; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Pasmo kontuzji nie opuszcza Korony Kielce. Kamil Kuzera przekazał pesymistyczne wieści Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Korona Kielce | Damian Wysocki [X]

Kamil Kuzera podczas konferencji prasowej przed meczem z Puszczą Niepołomice podzielił się najnowszymi informacjami na temat stanu zdrowia poszczególnych zawodników Korony Kielce.

Rozgrywki Ekstraklasy wkraczają w decydujący etap. Oprócz kwestii mistrzostwa kraju oraz tego, które drużyny będą reprezentowały nas w eliminacjach do europejskich pucharów, w ostatnich kolejkach sezonu poznamy również trójkę spadkowiczów.

Można śmiało stwierdzić, że w walkę o utrzymanie zamieszanych jest na pewno aż siedem zespołów - począwszy od dziesiątego w tabeli Piasta Gliwice z 35 punktami na koncie, skończywszy na szesnastej Koronie Kielce mającej 30 „oczek”.

Strata podopiecznych Kamila Kuzery do bezpiecznej strefy wynosi w tej chwili zaledwie dwa punkty. „Złocisto-Krwiści” będą próbowali zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pozostać w elicie.

Fakty są jednak takie, że na pięć kolejek przez końcem sezonu kielczanie znajdują się w bardzo trudnym położeniu, a los konsekwentnie dokłada im problemów w postaci kontuzji.

Do końca bieżącej kampanii w żółto-czerwonych barwach nie zobaczymy już Nono oraz Marcusa Godinho. Na boisku nie ujrzymy najprawdopodobniej również Kyryło Petrowa.

Gdyby tego było mało, przed kluczowym starciem w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie przeciwko Puszczy Niepołomice trener Kuzera przekazał kolejne złe informacje.

- U Dalibora (Takáča) odnowiła się kontuzja i robimy wszystko, by wrócił do gry na dwa, trzy ostatnie mecze. Pod znakiem zapytania pozostaje występ Trejo, Dalmau i Pięczka - powiedział szkoleniowiec kielczan podczas konferencji prasowej.

Dokładniejsze informacje na temat stanu zdrowia wymienionych piłkarzy doniósł Damian Wysocki.

„Daliborowi Takaczowi odnowiła się kontuzja rozścięgna podeszwowego. Wróci na 2,3 ostatnie kolejki. Problemy mięśniowe mają Danny Trejo i Adrian Dalmau. Ich występ stoi pod znakiem zapytania. Ból w okolicy żeber odczuwa Marcel Pięczek. Dzisiaj ma rezonans” - czytamy.

W poniedziałek Korona Kielce przystąpi do jednej z najważniejszych potyczek trwającego sezonu na szczeblu Ekstraklasy. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego pojedzie do Krakowa na mecz z Puszczą, a więc bezpośrednim rywalem w bitwie o utrzymanie. Początek spotkania o godzinie 19:00.