Patryk Klimala odchodzi z Celticu. Transfer na ostatniej prostej

Patryk Klimala odchodzi z Celticu. Transfer na ostatniej prostej fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Sport.pl

Patryk Klimala trafi do New York Red Bulls, o czym informuje Sport.pl, potwierdzając tym samym wcześniejsze ustalenia szkockich mediów o zainteresowaniu Polakiem ze strony klubu Major League Soccer.

Po dobrej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 w barwach Jagiellonii Białystok niemalże przesądzony wydawał się transfer Patryka Klimali. Tak się też stało, a po piłkarza sięgnął Celtic.

W styczniu 2020 roku Szkoci aktywowali klauzulę wykupu 22-latka. Ostatecznie na konto zespołu z Podlasie wpłynęły cztery miliony euro.

Pierwsze miesiące w nowej drużynie nie były jednak dla atakującego szczególnie udane. W obecnym sezonie również nie robi on w Glasgow furory.

Z tego też powodu zarówno działacze Celticu, jak i sam piłkarz, doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie dla niego rychły transfer.

Od początku kwietnia mówiło się o tym, że zainteresowanie usługami Polaka przejawia New York Red Bulls. Wydaje się, że strony doszły w ostatnich godzinach do porozumienia i napastnik ostatecznie trafi do Major League Soccer, o czym informuje Sport.pl.

Wspomniane medium nie podaje jednak, na jakiej zasadzie dojdzie do tego ruchu. Początkowo mówiło się o ewentualnym wypożyczeniu.

Ze względu na fakt, że okno transferowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie jest otwarte do czerwca, piłkarz dołączy do nowych kolegów w ciągu kilku najbliższych dni.

Klimala rozegrał w trwającym sezonie 24 mecze. W tym czasie trzykrotnie udawało mu się pokonywać golkiperów ekip przeciwnych.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Mainz cieszy się z utrzymania, jakby wygrało Bundesligę. Ale jest z czego - to historyczny wyczyn Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok: Czterech piłkarzy odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Chelsea: Dziewczyna Tammy'ego Abrahama wściekła na Thomasa Tuchela Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Bielik o kontuzji: Trudno sobie wyobrazić, w jakim stanie byłem Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Ogłoszenie zaraz po zakończeniu sezonu Ekstraklasy Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt powalczy z Niemcami o Raúla?! Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza Real Madryt: Zinédine Zidane odchodzi. Faworyt do zastąpienia Francuza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy