Patryk Klimala podąża szlakiem Adama Buksy. Szóste trafienie w MLS [WIDEO]

Patryk Klimala podąża szlakiem Adama Buksy. Szóste trafienie w MLS [WIDEO] fot. MLS
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Patryk Klimala zdobył jedną z bramek dla New York Red Bulls w wygranym spotkaniu z Interem Miami (4:0) w 21. kolejce Major League Soccer.

Środkowy napastnik przeniósł się do amerykańskiego zespołu w kwietniu z Celticu za nieco ponad 4,3 miliona euro i musiał blisko miesiąc poczekać na otrzymanie „zielonego światła” do rozpoczęcia przygody z tamtejszym futbolem ze względu na procedury związane z otrzymaniem pozwolenia na pobyt oraz pracę w Stanach Zjednoczonych.

Potem były gracz Jagiellonii Białystok potrzebował trochę czasu na odnalezienie się w nowym otoczeniu i od kilku dobrych tygodni stanowi już pewny punkt New York Red Bulls, co potwierdza liczbami osiąganymi w ekipie z Major League Soccer.

Patryk Klimala próbkę swoich umiejętności dał w ostatnim starciu z Interem Miami, w którym należał do wyróżniających się piłkarzy, co umożliwiło mu otwarcie wyniku tego pojedynku w 18. minucie po wykorzystaniu prostopadłego podania od Wikelmana Carmony (wideo od 1:16).

Dla 23-letniego zawodnika było to szóste trafienie w trwających amerykańskich rozgrywkach, co pozwoliło mu się zrównać zdobyczą bramkową z Kacprem Przybyłką (Philadelphia Union) oraz zbliżyć się do Adama Buksy (New England Revolution), który ma na swoim koncie 10 goli.

Środkowy napastnik może się ponadto pochwalić zanotowaniem pięciu asyst, co z pewnością wpłynęło już na to, że znalazł się w orbicie zainteresowań selekcjonera Paulo Sousy.

Portugalczyk ma stosunkowo bogate pole wyboru wśród napastników, gdzie obecnie wyżej od Klimali w hierarchii znajdują się przynajmniej Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski czy wspomniany Adam Buksa, ale z pewnością w przypadku ewentualnych problemów zdrowotnych wymienionych graczy rozważy ewentualne skorzystanie z usług 23-latka.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy