Patryk Kun: Dlatego trafiłem do Legii Warszawa

Patryk Kun: Dlatego trafiłem do Legii Warszawa fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Legia Warszawa

Patryk Kun rozpoczyna nowy etap kariery w Legii Warszawa. Mistrz Polski z Rakowem Częstochowa zdradził, czym kierował się podczas transferu do stołecznego klubu.

Jeszcze przed końcem sezonu Legia Warszawa potwierdziła, że 28-latek zostanie jej zawodnikiem. Skrzydłowy otrzymał zatem świetną szansę, by pożegnać się z Rakowem Częstochowa.

Swój ostatni sezon na Limanowskiego zwieńczył zdobyciem mistrzostwa Polski. „Medaliki” z nim w składzie miały jeszcze okazję na triumf w krajowym pucharze, lecz na ich drodze stanęła właśnie warszawska drużyna.

Kun w Częstochowie spędził łącznie pięć lat. Już w pierwszym sezonie pod wodzą Marka Papszuna wywalczył awans do Ekstraklasy, wewnątrz której zaliczył głośny transfer.

Filigranowy atakujący rozpoczął niedawno przygotowania z nową drużyną. Po meczach towarzyskich uda się z nią na obóz przygotowawczy do Austrii.

28-latek w rozmowie z klubowymi media wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na dołączenie do szeregów „Wojskowych”.

- Przyszedłem tu, by się rozwijać, bo wiem, że mogę to zrobić. Mam nadzieję, że stanę się lepszym zawodnikiem. Dla mnie to kolejny krok do przodu. Byłem 5 lat w Rakowie Częstochowa i wydaje mi się, że każdy piłkarz potrzebuje nowych wyzwań, możliwości - zaczął skrzydłowy.

- To idealny krok do tego, by rozwinąć się jako zawodnik, a przy okazji wygrywać trofea. W ostatnich kilkunastu latach Legia zawsze była na topie, można powiedzieć, że każdy chciałby w niej grać.

- Trafiłem do Legii, by wygrywać trofea. Warszawiacy od zawsze o nie walczyli, zdobywali je, są najbardziej utytułowani i medialni w ostatnich latach. To najlepszy klub w Polsce. To wszystko mnie przyciągnęło - zdradził były zawodnik jeszcze takich ekip, jak Arka Gdynia, Rozwój Katowice czy Stomil Olsztyn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy