Paul Pogba zagrożony najwyższym wyrokiem

Paul Pogba zagrożony najwyższym wyrokiem fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Włoska komisja antydopingowa wnioskuje o czteroletni zakaz gry w piłkę dla Paula Pogby - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Środkowy pomocnik 20 sierpnia uzyskał pozytywny wynik na obecność dopingu. W jego organizmie wykryto testosteron.

Zawodnik liczył, że przebadanie próbki B da rezultat negatywny, ale tak się nie stało.

Na początku października Paul Pogba został tymczasowo zawieszony. Nie może trenować ani grać w Juventusie.

Włoska komisja antydopingowa dała Francuzowi czas na obronę. Wynajął on prawników, jednak poległ z kretesem.

Jak podaje „La Gazzetta dello Sport”, 30-latek odmówił pójścia na współpracę i co za tym idzie, polubowne rozwiązanie nie wchodzi w rachubę.

Gdyby do tego doszło, groziłoby mu dwuletnie zawieszenie, czyli najniższy wymiar kary.

Postawa Pogby nie spodobała się śledczym, którzy wnioskują teraz o czteroletni zakaz gru w piłkę. Stosowną informację już otrzymali gracz i jego pracodawca.

W przypadku wejścia w życie najwyższego wymiaru kary koniec profesjonalnej kariery pomocnika, za którego niegdyś Manchester United wyłożył 105 milionów euro, będzie nieunikniony.

Umowa reprezentanta „Trójkolorowych” obowiązuje do 30 czerwca 2026. Turyńczycy już planują zerwanie współpracy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy