Paulo Sousa łączony z... Juventusem

Paulo Sousa łączony z... Juventusem fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: la Repubblica

Paulo Sousa jest jednym z kandydatów do zastąpienia Massimiliano Allegriego w roli trenera Juventusu - donosi „la Repubblica”.

Od początku tego sezonu Juventus spisuje się poniżej oczekiwań. Uczestnik Ligi Mistrzów przegrał dwa pierwsze spotkania tych elitarnych rozgrywek odpowiednio z Paris Saint-Germain i Benficą, a poza tym przeciętnie radzi sobie też na szczeblu włoskiej ekstraklasy.

Jakby tego było mało, media informują, że szkoleniowiec nie dogaduje się zbyt dobrze ze swoimi podopiecznymi, a atmosfera w szatni jest wyjątkowo napięta.

Niedziela to dzień, w którym Juventus rozegra kolejny mecz w ramach Serie A. Tym razem liderem będzie outsider, czyli Monza. Ewentualny brak zwycięstwa w tym spotkaniu może spowodować, że zaufanie władz „Starej Damy” zostanie utracone.

W związku z tym możliwa jest roszada na ławce trenerskiej. Kto w takim razie może zastąpić Allegriego?

Kandydatów jest kilku, a pisze o nich „la Repubblica”. Do tej pory mówiło się głównie o Roberto de Zerbim, ale okazuje się, że poza 43-latkiem pod uwagę brane są też opcje zagraniczne.

Stanowią je zwolniony niedawno z Chelsea Thomas Tuchel oraz... były selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa.

O ile Niemiec wydaje się rozsądnym posunięciem, o tyle Portugalczyk wygląda dosyć zaskakująco. Tym bardziej że nie poradził sobie nie tylko w barwach „Biało-czerwonych” (nieudane EURO 2020), ale też rozczarował we Flamengo.

Można więc przypuszczać, że ta informacja to wyłącznie gra agenta szkoleniowca i w ostatecznym rozrachunku niewiele z tego wyniknie.

Czy mimo to włoski gigant zmieni trenera? Wiele może wyjaśnić się po niedzielnym meczu Juventusu z Monzą.

Jeśli chodzi o Sousa, to był także łączony z objęciem posady trenera Bologny. Tam jednak władze uznały, że lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie Thiago Motty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Te kluby wydały najwięcej na zimowych transferach w 2023 roku Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu Philippe Coutinho z szansą na ucieczkę z Aston Villi. Oferta w przygotowaniu FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy