Paulo Sousa łączony z nowym klubem

Paulo Sousa łączony z nowym klubem fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Nicolò Schira [Twitter]

Paulo Sousa jest kandydatem na nowego trenera Bologny - informuje Nicolò Schira.

Bologna, która w poprzednim sezonie zajęła trzynaste miejsce w tabeli Serie A, słabo rozpoczęła rozgrywki 2022/2023. W pięciu dotychczasowych meczach zdobyła ona trzy punkty, trzykrotnie remisując i ponosząc dwie porażki. W niedzielę drużyna prowadzona przez Sinišę Mihajlovicia podzieliła się punktami ze Spezią (2:2).

Nicolò Schira uważa, że dwa najbliższe mecze mogą zadecydować o przyszłości Mihajlovicia. Bologna zmierzy się w nich z Fiorentiną oraz Empoli.

Włoski dziennikarz twierdzi, że kandydatem na nowego trenera Bologny jest Paulo Sousa. Kontakt między stronami został już nawiązany. Były selekcjoner reprezentacji Polski oglądał zresztą z trybun niedawny mecz ekipy Łukasza Skorupskiego z Milanem (0:2).

52-letni Sousa był selekcjonerem reprezentacji Polski do grudnia 2021 roku. Z kadrą pożegnał się w wiadomej atmosferze. Portugalczyk zdecydował się wtedy na kontynuowanie trenerskiej kariery we Flamengo. W Rio de Janeiro pracował przez pół roku. W 32 spotkaniach odniósł 19 zwycięstw, zanotował sześć remisów i siedem porażek. Potem był łączony z reprezentacją Egiptu, ale ostatecznie jej selekcjonerem został Rui Vitória.

W przeszłości Sousa pracował już w Serie A, prowadząc Fiorentinę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie 10 bramek w 31 meczach! Legia Warszawa chce go u siebie Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17! Z nimi zagrają Polacy w ćwierćfinale EURO U-17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy