Paweł Kieszek „wysłany na emeryturę”. Wyjątkowy prezent na 40. urodziny [WIDEO]

Paweł Kieszek „wysłany na emeryturę”. Wyjątkowy prezent na 40. urodziny [WIDEO] fot. Global Media Group/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UD Leiria | A Bola

União Leiria zgotowało niespodziankę Pawłowi Kieszkowi na 40. urodziny. Doświadczony bramkarz otrzymał nie tylko życzenia od członków sztabu, ale także dostał prezent w postaci... chodzika.

Wychowanek Polonii Warszawa wyrobił sobie na przestrzeni lat rozpoznawalną markę w Portugalii za sprawą pobytów zaliczonych w SC Braga, Vitorii Setúbal, FC Porto, Estoril Praia, Rió Ave i União Leiria.

Do tego ostatniego zespołu dołączył w styczniu ubiegłego roku po półrocznym rozbracie z futbolem po rozstaniu z Wisłą Kraków. Od tego momentu przyczynił się do wywalczenia awansu z „Os Lis” na zaplecze tamtejszej elity i teraz zmierza z nimi do utrzymania w drugiej klasie rozgrywkowej.

Paweł Kieszek może pochwalić się w trwających rozgrywkach statusem niekwestionowanego numeru jeden z dorobkiem dziewięciu czystych kont w 30 meczach.

Dlatego też przedstawiciele União Leiria zgotowali mu wyjątkową niespodziankę na 40. urodziny.

Polski bramkarz doczekał się nie tylko otrzymania życzeń czy tortu, ale także wyjątkowego prezentu w postaci... chodzika, co miało mu zasugerować bliskość przejścia na sportową emeryturę.

- Nie spodziewałem się tego… Oczywiście, że czegoś się spodziewałem, ale nie czegoś takiego (śmiech). Co mogę powiedzieć? Szanuj swoje życie i ciesz się nim, bo może zakończyć się w każdej chwili. Mam szczęście, że gram w piłkę nożną od 25 lat i nigdy nie spodziewałem się, że futbol przyniesie mi tyle rzeczy, ile dał: mnóstwo przyjaciół, zobaczenie wielu miejsc, mnóstwo dobrego jedzenia i dobrych win. Portugalia to mój drugi dom i chciałbym, żeby tak było nadal… może jeszcze sześć, siedem lat - powiedział piłkarz, którego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku.

Klub z zaplecza portugalskiej elity poinformował jednocześnie, że obchodzący urodziny zawodnik wskoczył do grona pięciu najstarszych graczy w gronie lig zawodowych w kraju.

Jednocześnie zajmuje on w niej trzecie miejsce pod względem liczby rozegranych minut. Więcej od niego na swoim koncie mają tylko Pepe (FC Porto) oraz Nené (Avs FS).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy