2024-09-29 23:56:01; Aktualizacja: 2 godziny temu
Pech nie opuszcza Realu Madryt. Następny podstawowy piłkarz kontuzjowany [POTWIERDZONE] Fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz Źródło: Real Madryt

Trener Carlo Ancelotti poinformował, że Thibaut Courtois zakończył derby Madryt z urazem mięśniowym.

Real Madryt stanął w niedzielny wieczór przed idealną okazją na wykorzystanie potknięcia Barcelony z Osasuną. W identyczny sposób do rywalizacji z lokalnym przeciwnikiem podchodziło Atlético Madryt, co mogło zapowiadać nam ciekawą rywalizację.

Derbowy pojedynek obu utytułowanych ekip okazał się rozczarowujący. Na domiar złego w drugiej połowie doszło do przerwania zawodów z powodu skandalicznego zachowania fanów „Los Rojiblancos” w stosunku do Thibauta Courtois przy stanie 1:0 dla „Królewskich”.

Na szczęście zawody udało się wznowić i w konsekwencji zakończyły się one remisem po trafieniu zanotowanym przez rezerwowego Ángela Correę.

Na tym rozczarowaniu w obozie gości się nie skończyło, ponieważ trener Carlo Ancelotti przekazał na gorąco po zakończeniu rywalizacji, że bliżej nieokreślonego urazu mięśniowego nabawił się kolejny z jego podopiecznych - wspomniany belgijski bramkarz.

- Courtois ma problem z mięśniami. Jutro zostanie zbadany - przekazał włoski szkoleniowiec.

Obecnie należy zakładać, że występ 32-latka w środku tygodnia przeciwko Lille w Lidze Mistrzów wydaje się wykluczony. A wspomniane testy pozwolą określić, czy jego absencja potrwa dłużej.

Gdyby tak się stało, to Courtois mógłby opuścić między innymi następny pojedynek w elitarnych rozgrywkach z Borussią Dortmund czy El Clasico.

Na szczęście Real Madryt ma w odpowiedni sposób zabezpieczoną bramkę, bo do pełen dyspozycji Ancelottiego pozostaje Andrij Łunin.

Doświadczony golkiper zdążył w tym sezonie zachować cztery czyste konta w dziewięciu meczach.

Na dzień dzisiejszy poza orbitą zainteresowań włoskiego trenera znajdują się też David Alaba, Dani Ceballos, Brahim Díaz oraz Kylian Mbappé.