Pep Guardiola pod wrażeniem podopiecznego. „Konsekwentny, bez kontuzji, świetnie prowadzi kolegów, wokalny”

2025-12-14 21:56:24; Aktualizacja: 2 godziny temu
Pep Guardiola pod wrażeniem podopiecznego. „Konsekwentny, bez kontuzji, świetnie prowadzi kolegów, wokalny” Fot. IMAGO/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Sky Sports

Szkoleniowiec Pep Guardiola wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach na temat Rúbena Diasa, widząc w nim niekwestionowanego lidera zespołu Manchesteru City.

Utytułowana angielska drużyna miała w ostatnim okresie wiele trudnych przepraw z Crystal Palace. W niedzielne popołudnie nie napotkała jednak większych problemów z pokonaniem ligowego konkurenta.

Swoją cegiełkę do odniesienia tego sukcesu dołożył między innymi Rúben Dias. Co prawda środkowy obrońca nie wpisał się na listę strzelców czy nie zaliczył asysty, ale w oczach szkoleniowca Pepa Guardioli jest niekwestionowanym liderem prowadzonego przez niego zespołu.

- Konsekwentny, bez kontuzji, świetnie prowadzi kolegów, wokalny - to niesamowity nabytek dla nas na wiele lat i na wiele kolejnych! To prawdziwy kapitan, prawdziwy lider - stwierdził Hiszpan.

Reprezentant Portugalii pojawił się na Etihad Stadium we wrześniu 2020 roku po zaliczeniu przeprowadzki z macierzystej Benfiki za 71,6 miliona euro.

Tuż przed startem bieżących zmagań przedłużył kontrakt z obecnym pracodawcą do końca sezonu 2029/2030.

Jego łączny aktualny dorobek w Manchesterze City zamyka się na 243 występach, okraszonych sześcioma trafieniami i pięcioma asystami, co przełożyło się na świętowanie czterech tytułów mistrzowskich czy Ligi Mistrzów.